Skocz do zawartości

Podzielony ekran


uzu13

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem podzielony ekran na 2 części, ale jak dodać sprite'a który stał by w miejscu ? Ten sprit to cały panel na którym będzie hp i inne, nie wiem jak go umieścić. Jest to kwadrat 640x480, na środu podzielony na pół ( to ma mi oddzielać vievy 2 graczy ) i ma być tak jakby PRZED tymi dwoma viewami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem, chcesz wyświetlić jednego sprita HUDa, który rozciąga się przez oba viewy?

Z podanych przez ciebie parametrów wynika że ten HUD pokrywa cały ekran ( oba viewy )

 

Czemu tak? Nie mogą być 2 sprity i byś wyświetlał je osobno na oddzielnych viewach?

 

I btw 640x480 nie jest kwadratem lololol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiales, chce miec jeden HUD na dwa viewy, chyba ze dalo by sie umiescic dwa ( jeden sprit na jeden view ) ale aby nie byly widoczne, 1 sprite z 1 viewa w 2 viewie i odwrotnie. Fakt pomylilem sie z tym kwadratem :mellow: nie wiem czemu. Apropo moze za bardzo kombinuje, ale chce uzyskac efekt tak jak pisalem wczesniej PANELU, na ktorym bedzie i hp 1 gracza i 2 gracza. Panel ma stac w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ze dalo by sie umiescic dwa ( jeden sprit na jeden view ) ale aby nie byly widoczne, 1 sprite z 1 viewa w 2 viewie i odwrotnie.

Oczywiście że się da, i faktycznie za bardzo kombinujesz.

 

Kiedyś robiłem przykładzik, jest w moim upie. : H split z HUDem tylko że tutaj jest H split nie V split

ale myślę że sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...