Skocz do zawartości

Obiekty obok siebie


Mustang01

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie. Chce zrobic jak w grze kułko i krzyzyk że np. krzyzyk i kółko to są dwa inne obiekty.

No i jak tyh kółek lub krzyżyków jest obok siebie 3 na skos lub poziomo lub pionowo to te trzy same obok siebie obiekty maja się usunąć.

Jak to zrobić ???

Z góry dzieki .

Patrzy ostatni post .

| |

\/\/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a wiesz co to jest Tablica ?? Bo bez tego to nawet Mojżesz z wyj******** sandałami Ci nie pomoże. Bo przykład przekopiować to prosto, a potem jak przyjdzie go zmienić na potrzeby, to znowu problemów milion.

 

EDIT

Po za tym możesz to zrobić na sprawdzaniu czy jakiś z obiektów nie ma obok siebie dwóch takich samych w odpowiedniej sekwencji np. nawet na sprawdzaniu kierunku i odległości

Może czasem pomyśl albo popacz do helpa mnie wyzemścili to teraz sam zanim spytam to zobaczę tam. Dlatego teraz nic nie piszę na GMC.

 

EDIT 3

Aha ps. nie wiem jak się to pisze "wyzemścili"

 

Poprawna pisownia? :P

 

Chodzi mi o "wyzemścili". Poza tym nie rozumiem ostatniego zdania xD

Tymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, ucząć się tworzenia, gdy nie znałem tablic, kombinowałem ze zmiennymi. 1 pole = 1 zmienna, czyli miałem takie zmienne: a1, a2, a3, b1, b2, b3, c1, c2, c3. Potem zapisywałem do niej informacje. 1 oznaczało kółko, 0 krzyżyk. Potem porównania np.

if a1==1 && b2==1 && c3==1 {
// akcja wygranej kółka
}

Jest to metoda niewydajna napewno, ale prosta. Musisz tylko wpisać każde kombinacje dla kółka i krzyżyka, przez co tracisz dużo czasu. Na tablicach byłoby prościej, ale jak nie umiesz ich, to tak będzie najprościej.

Ew. można spróbować tak

if a1+b2+c3 == 3 {
// akcja wygranej kółka
}
if a1+b2+c3 == 0 {
// akcja wygranej krzyżyka
}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prubowałem juz z tymi tablicami ale za pomocą ich nie da sie tego zrobic . Ja nie robie gry kółko i krzyżyk ten tytuł był tylko przykładem. Chce zrobic jak w grze kulki oto do niej link http://www.gmclan.org/up865_4_kulki.html .

Jak kulki jednego koloru som obok siebie to znikają ja mam zrobione że każda kulka to inny obiekt oprucz tyh samyh kulek. A obiektów jest zrobione 5 czyli 5 kulek.

Tak samo jak chce zrobić.

Prosze o pomoc .

Z góry dzieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...