Skocz do zawartości

Movedet


Alternative

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Movedet

 

Gatunek: Program

 

Opis: Movedet to program, który jak wiele innych i lepszych programów wykrywa ruch na kamerce internetowej. Jedyna zaleta jest taka, że samemu można go sobie skonfigurować:

- Width i Height: Najlepiej zostawić jak jest, bo tam się syf robi jak się zmienia

- Frequence: Najlepiej dać 2 - jest to ilość sprawdzeń w ciągu sekundy, to zdecydowanie wystarczy, a z kolei więcej już nie pociągnie, może tak do 5

- Accuracy: Czyli co ile px ma być pixel sprawdzający ruch, jeżeli kamerka ma obserwować obszar blisko siebie tak z ćwierć metra od siebie to tak 90 wystarczy (to wiąże się również z wydajnością), a jeżeli gdzieś tak trochę dalej to 30, 40, 50 - jak kto chce

- Rigor: Maksymalna dopuszczalna różnica między poprzednim kolorem piksela a obecnym. Ja daję 50

I ogółem rzecz biorąc u Was może być zupełnie inaczej, bo to kwestia oświetlenia, kolorystyki, jakości obrazu itp itd.

 

 

Download:

Movedet v1.0

Movedet v1.1 + taka tam nikła różnica - dałem że muszą być trzy piksele inne żeby zaczęło warnować

 

Rozmiar pliku: 1028KB

 

 

Autorzy:

Programowanie: Mazo (czyli ja bo zaraz będzie płacz że wrzucam nie swoje)

Fabuła: Michał Myślicielski

Grafika: Kasandra Pięknicka

Muzyka: GM

 

Screeny:

https://gmclan.org/up6716_5_Movedet_Screen.html*=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragon

jak masz siostrę, i nie pozwalasz jej wchodzić do pokoju, a chcesz wyjść, to wlaczasz to, ustawiasz kamerke przy drzwiach i albo jak wchodzi to dźwię na cały dom, najlepiej jakiś głośny i wysoki, żeby uszy bolały, albo zapisujesz tego alerta gdzieś i po powrocie wiesz, ile razy była, i ile czasu była (INFORMACJA JEST NAJWIĘKSZĄ BRONIĄ I POTĘGĄ LUDZKIEGO UMYSŁU)

 

Edit:

 

To może mieć jeden poważny błąd - jak się zachmurzy, albo ktoś będzie za oknem przechodził, albo samolot bedzie leciał - masz cień! a cień odznacza się między innymi px innym odcieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...