Skocz do zawartości

Zablokowane Wczytywanie wlasnych roomow


M@ti002

Rekomendowane odpowiedzi

Yo. :rolleyes:

Dawno mnie tu nie bylo, ale stwierdzilem ze sie troche pobawie w gm, i mam pytanie.

Nie prosze o caly kod, przyklad itp. jak polowa zapalencow chcacym dorownac elicie :P ale o wskazowke, naprowadzenie: jak zrobic cos takiego, ze mam wlasny edytor do roomow, gdzie wstawiam obiekty, gdzie moge zdefiniowac direction, sprite itp dla kazdego osobno (to bym umial :D) i moge zapisac do jakiegos formatu, ktorego nie mozna zmienic, ale tylko odczytac w gm jako nowy room?

Pytam o to, bo z tego co wiem, gm nie posiada jeszcze czegos takiego jak dodatkowe definiowanie np. direction w kazdym obiekcie "obj_gracz".

Chyba ze macie jakis sposob na to, bo nie usmiecha mi sie robic milion obiektow z osobnymi direction itp.

Z gory dzieki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o to, bo z tego co wiem, gm nie posiada jeszcze czegos takiego jak dodatkowe definiowanie np. direction w kazdym obiekcie "obj_gracz".

 

Posiada, postaw obiekt w room editor, przytrzymaj crtl i kliknij PPM na tym obiekcie, wybierz z listy: "Creation code..." w nim możesz sobie napisać co tam już chcesz. Tylko taka 1 uwaga "creation code..." wykonuje się przed eventem create tego obiektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...