Skocz do zawartości

Zablokowane Punkt zapisu gry


matik97

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jak zrobić coś takiego, żeby w grze jak dojdziesz do jakiegoś punktu i potem się zabijesz to żeby ci zaczynał grę od tego punktu i z tymi samymi obiektami na planszy jakie były wcześniej? Przykładowo dotarłem do jakiejś flagi (takiego punktu kontrolnego) potem zebrałem 5 diamentów i zabiłem 3 przeciwników a na końcu coś mnie zabiło i chce zacząć grę od tej flagi i żeby na planszy były z powrotem zebrane diamenty i wrogowie których zabiłem. Z góry dzięki. Czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolizji z tym obiektem ustawiasz zmienną Start, na miejsce tego nowego obiektu(czyt. ustawiasz StartX i startY). Chyba że dałoby się to tablicą. Potem po śmierci tylko Create ustawiasz te dwie zmienne.

 

Tak to ja też potrafię, ale wtedy mi się diamenty i wrogowie nie wczytają.

 

Połączono:

 

E:Dobra, poradziłem sobie dzięki pomocy TheMarcQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przejechać po wszystkich obiektach, które zmieniają pozycje lub są zniszczalne i zapisać ich pozycje + powinny mieć zmienna odpowiedzialną za to, czy mają istnieć, czy też zostały złapane/zniszczone. Wartości powinny być przekazywane do jakiegoś obiektu (w postaci listy/tablicy) i w momencie zapisu wszystkie zmienne z niej są zapisywane do pliku.

 

ED: Spóźniłem się ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...