Skocz do zawartości

Tworzenie gier via www


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie . Chciałbym przedstawić wam moją nową stronę www.

 

Zapewne niektórzy z was chcieli kiedyś stworzyć własną gre przez przeglądarkę. Ta strona umożliwia wam to ! Zawiera ona zbiór artykułów które mają wam w tym pomóc. Codziennie dodawane są nowe artykuły oraz ciekawostki. Zapraszam do komentowania wpisów !

 

Link: Tworzenie gier via www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... Pisz pan tą grę zamiast bloga lepiej :P

 

Na początku chciałbym ci powiedzieć, że twój blog jest 2 tematyczny - o pisaniu gier i o programowaniu. Osoba nie umięjąca programować zapewne nie da rady napisać gry, więc daruj sobie te poradniki. Tematyka pierwszych 3 wpisów jest ok.

 

Jak zacząć pisanie gry www?

Popraw błąd - drug do sukcesu

Nie podoba mi się przykład punktu "Główne założenia gry". Umieściłbym tutaj coś w stylu:

Untitled Game

Untitled Game jest grą typu MUD pisaną pod najpopularniejsze przeglądarki internetowe. Akcja gry odbywa się w czasie rzeczywistym. Gracz ma do dyspozycji jedną postać, którą kieruje bezpośrednio. Gra umożliwia zdobywanie doświadczenia (dalej nabijanie expa :D) oraz pojedynkowanie się między graczami. Wspierana jest przez PHP x.x lub wyższe, MySQL ver.x, Apache jakieśtam... Do działania niezbędne są biblioteki takie jak: memcached, srataLIB, twojastaraPr0bibliota, ...

 

Tematyka naszej gry

Tutaj mogłeś podać trochę swoich przykładów, bo tak to wpis nic nie pomagający.

 

Motywacja podstawą sukcesu

O motywacji można pisać książki. Napisz do Paqoo to ci na firmę kupi egzemplarz ^^ Sam wpis też niczego ciekawego nie wprowadza...

 

Dalej to już opis języka. Czemu piszesz tutoriale do PHP4?

 

Podsumowując: nie podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisie "Struktura folderów naszej gry" widać (i nie tylko po tym), że na tym blogu pokazujesz jak stworzyć klona swojego silnika gry. Ucz się sam zamiast innych uczyć, bo jeszcze nie zrobiłeś żadnej gry, więc nie wiesz jakie rozwiązania są dobre a już chcesz mówić, że wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja nie robię klona żadnej gry bo jak sam napisałeś żadnej nie stworzyłem. Piszę artykuły i od razu tworzę grę. Wydaje mi się że dla początkujących wystarczy. Potem dla ogarniętych napiszę jakieś tematyczne tutki typu : Jak zrobić mapę w grze, Jak zrobić ekwipunek itp. Teraz to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh chodzi Ci o tą drugą część wypowiedzi ? Ja nie chce mówić że wiem jakie rozwiązania są dobre, chce tylko wprowadzić ludzi którzy nie mieli styczności z tworzeniem gier do tego "świata".

Ty od razu zaczynałeś od MVC itp. ? No ty może tak heh.. Ale większość społeczności uczy się najpierw rzeczy prostych... prostych rozwiązań - niekoniecznie dobrych. A potem z czasem ulepsza swoje skrypty i powiększa wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już moja sprawa co ja robię, że ty byś tego nie zrobił nie oznacza że to jest słuszne i wcale mi się nie wydaje że to jest słuszne. Chcę pomóc innym, posiadam wiedzę która umożliwi początkującym napisanie gry, więc piszę tutki i pomagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nieco ogarnąłem tą stronę. Tych pytajników i przecinków nie chce mi się poprawiać , ale jak widzicie jakieś inne błędy to chętnie się o nich dowiem heh :)

dlatego nie skorzystam ;) bo po pierwsze nie masz wiedzy, po drugie Ci się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...