Skocz do zawartości

PEGI


Nickolas

Rekomendowane odpowiedzi

Heja ! :)

 

Mam do Was pytanie dotyczące PEGI, bo kolega kupił na allegro grę Quake 4 (żebyś my pograli we 2) [posiada konto junior] ale sprzedawca mu nie chcę sprzedać tej gry bo ta gra ma napisane na pudełku 18+ tak więc sprzedawca MA prawo sprzedac czy NIE ma ?

 

Proszę o konkretne odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet jak wchodzisz na stronę PEGI http://www.pegi.info <- daje to informację, że PEGI jest tylko oznaczeniem informacyjnym, a jak ktoś nie chce Ci sprzedać gry to po prostu nie zna się na prawie i fokle. Zawsze możesz zaskarżyć gościa do allegro, że nie chce sprzedać Ci przedmiotu, a wiążę go umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Pani ma prawo Ci nie sprzedać nawet coca-coli jak będzie jej takie widzimisię (bo to jej sklep), chociaż tutaj można by było się z nią kłócić. Co zaś tyczy się gry, to jesteś z góry skazany na klęskę, bo nie ma oczywiście takiego zakazu w świetle prawa, ale sąd by się posiłkował ogólnie przyjętymi zwyczajami w społeczeństwie, ustawami o wychowaniu itd., więc pozwoli sprzedawcy odstąpić od umowy kupna-sprzedaży. To co nie jest zakazane prawnie, nie jest automatycznie dozwolone.

 

Podsumowując - nie masz szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kupienie czegoś na allegro, z tego co się orientuję jest równoznaczne z umową sprzedaży, bo kiedyś miałem sprawę taką, jak sprzedałem na allegro coś co mi... no, powiedzmy "znikło" i dostałem takie wyjaśnienie od administratorów. Więc [chyba] musi sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A jakie sprzedawca ma prawo odstąpienia od sprzedaży w przypadku, gdy klient wydaje się podejrzany? Twoim tokiem myślenia mógłbyś kupić jakiś dobry trunek na allegro nie mając osiemnastu lat. Jednakże prawo zakazuje sprzedaży alkoholu małoletniemu, i co wtedy? Sprzedawca pójdzie siedzieć? On po prostu wytłumaczy administratorom, że nie masz osiemnastu lat, a próbujesz kupić gry nie dla Ciebie przeznaczone.

 

Pamiętaj, że ponad allegro i ich administratorami (którzy czasem wydają pokraczne decyzje) jest ustawodastwo i sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...