Skocz do zawartości

Zablokowane Połączenie LAN


Pablo-GM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pewien problem z połączeniem dwóch kompów (lapka i PC'ta) kablem LAN. Podaje we właściwościach protokołu int. TCP/IP wszystko jak trzeba czyt.

W lapku podaje :

adres ip : 192.168.0.1

maska podsieci : 255.255.255.0

brama domyślna : 192.168.0.1

W PC to samo z tym że adres ip to : 192.168.0.1

Niby połączenie jest widzę udostępnione dyski PCta na lapku ale nie widzę dysków lapka na PC . ( W grze Sacred zaś odwrotnie widzę serwer lapka ale komputer nie moze sie polaczyc )

Need help z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm zmieniając to o czym wspomniał mimek następnie otwierajac moje miejsca sieciowe postanowiłem iz klikne na opcje Wyswietl komputery grupy roboczej .

Znalazlo kompy i moglem przegladac oraz kopiować dane z dwóch kompów . Uradowany odpaliłem SWATA 4 na obu kompach stawiam serwer i o dziwo nie wyświetla się . Czy to wina lana ? Jeśli nie to również po proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Pieter tyle bierze, że już nawet nicków nie widzi...

Wina w tym połączeniu może być też antywirusa lub zapory.

 

Edit 1. Czasem może trzeba zainstalować protokół na kompie ,np. IPX , czy coś takiego.

Edytowane przez Mimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co skrosowali mi kabel i problem nadal ten sam : / Wybieram uruchom (na laptopie) -> cmd -> ping 192.168.1.2 wynik 100 % straty wszystkie po przekroczeniu czasu polaczenia . Na PC 25 % straty .

Co do antywira miałem kiedys na kompie G Data ale , że szwankował to go usunąłem tak zwaną piechotką . W dodaj lub usuń programach nie moglem usunac wiec zabralem sie za kasowanie plikow : D . Pare plikow zostalo lecz nadal ikona G Data istnieje w pasku zadan wiec watpie zeby byla problemem. ( bo nawet nie jest uruchomiona )

PS zapora off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz niezwykle podniecający nick... mmmmmm... o tak... pragnę go. *fap fap fap*

 

Jeśli chodzi o konfigurację TCP/IP.

 

Komputer bramka:

IP: 192.168.0.1

Maska: 255.255.255.0

 

Inne komputery:

IP: 192.168.0.2-255

Maska: 255.255.255.0

Bramka: 192.168.0.1

DSN: 192.168.0.1

 

Sprawdź jeszcze porty na firewallu.

 

IPX jest przestarzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...