Skocz do zawartości

lengthdir problem z obliczeniami


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć siedzę nad tym kodem już 2 dzień i to co udało to umieszczenie kolesiowi broni po lewej stronie jednak chcę aby broń była po prawej i jak to zrobić

https://gmclan.org/uploader/4321/lenghtdir.jpg

Tu obrazek jakby ktoś nie wiedział o co mi chodzi żeby coś takiego osiągnąć trzeba wpisać kod

GML (draw)
draw_sprite_ext(s_br_m_krotki,0,x+lengthdir_x(35,direction+30),

y+lengthdir_y(35,direction+30),image_xscale,image_yscale,direction,

image_blend,image_alpha)

przy orignach ustawionych na center.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem zmieniać ale albo wychodzą w tym samym miejscu albo za plecy wychodzi mieczyk, albo jak już jest dobrze to jak się obraca to nie chce się trzymać prawej strony i kręci si w odwrotną stronę.

 

E. dorzucę jeszcze tylko że oba obrazki są rysowane w sposób przedstawiony na screenie czyli przodem do prawej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kąty jak widzicie i odległość jest dobra wszystko jest policzone twierdzeniem pitagorasa ponieważ obrazek który miał przypominać ludka ma rozmiary32x64 a mieczyk 32x16 skoro originy są ustawione na center czyli w przypadku ludzika to 16x32 a mieczyka 16x8 to z twierdzenia pitagorasa wychodzi że

16^2+32^2=len^2

len^2=256+1024

len=sqrt(1280)

len~35

a że 16x35 to prawie tak jakby był to trójkąt równoboczny więc kąt to direction+30 a jak zrobię użyję innych argumentów w lengthdir_x i inne w lengthdir_y to mieczyk nie trzyma stałej pozycji wobec ludka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...