Skocz do zawartości

Tworzymy grupę Komixo-pisarzy ;)


artimal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie :)

Postanowiłem zorganizować grupę ludzi zajmującą się tworzeniem komiksów :)

Będziemy tworzyć komixy w programie GIMP i umieszczać je na swojej stronie oraz na komixxy.pl ;)

 

Potrzebni Ludzie :

 

1 - Pomysłodawca ( wymyśla texty i scenki ) Może być ich kilku oraz pobocznym jest każdy członek teamu

 

2 - Twórca danej grupy bohaterów ( np. rodzina Wilsonów : Pan Wilson Pani Wilson Syn Janek XD )

 

3 - Grafik wstępny ( tworzy okna, szkicuje bohaterów lub kopiuje ich z naszej strony :D, dodaje dymki, zapisuje plik w formacie dla GIMPA tak aby można było edytować go warstwami )

 

4 - Grafik końcowy ( dopracowuje grafikę, tworzy cienie, itp. itd. )

 

5 - Człowiek ds. Rozwoju i zamieszczania komixxu na komixxy.pl

 

6 - Twórca i opiekun naszej strony internetowej ( musi stworzyć prosty system rejestracji i logowania dla fanów oraz specjalne konta dla członków teamu ) Myślę że dobrym pomysłem byłaby strona główna z naszymi komixami do oceny od 1-5 gwiazdek oraz link do Forum na którym byśmy pisali wszystkie rzeczy oraz zapowiedzi nowych komixów !!!

 

 

Jak Będzie powstawał komix ???

 

1. "Twórca danej grupy" wymyśla nową grupę ludzi i tworzy folder np. Rodzina McFrick-ów oraz osobny plik jpg. ze wstępnym szkicem dla każdej postaci i plik txt. w którym umieszcza dopiskę od siebie. Wszystkie pliki umieszcza w folderze i wysyła je na stronę do osobnego działu na dany komix.

 

2. Pomysłodawcy po zobaczeniu na stronie nowych bohaterów wymyślają nowe scenki, wybierają najlepszą i udoskanalają ją ;)

Po tym zapisują wszystko na forum.

 

3. Wstępny grafik ogarnia jakoś teen bórdel ;) i tworzywstępną wersję komixu tak aby po zapisaniu nie złączć warstw i plik możnaby edytować na innym komputerze w programie GIMP .

 

4. Grafik końcowy nakłada WSZELKIE POPRAWKI i zamieszcza gotowy komix na forum naszego teamu .

 

5. Człowiek ds. rozwoju zamieszcza komix na naszej stronie głównej oraz na komixxy.pl oraz ewentualnie innych portalach ;)

 

 

Ja osobićcię mogę zostać grafikiem wstępnym oraz człowiekiem do spraw rozwoju :)

pozdro, mam nadzieje że razem będziemy czerpali przyjemność z naszej pracy oraz zostaniemy zauważeni oraz pochwaleni i ewentualnie nagrodzeni przez innych internautów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

sory ;] ale to przyzwyczajenie z komixXów.PL

Ogólnie to może wyglądać tak:

Mamy forum gdzie piszemy w każdym temacie od nośnie nowego tematu

NP

alternativ daje pomysł

ja ogarniam i daję wstępną wersję

ktoś dopracowuje

ja albo ktoś zamieszcza

 

POMYSŁ DOPRACOWANY PRZEZ POMYSŁODAWCÓW >>> GRAFIK 1 >>> GRAFIK 2 >>> UMIESZCZENIE W NECIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ;) Wielkie dzięki

Ogólnie to jakies forum musimy założyć ale tylko dla wybrańców do rejestracji :) I tam już w trójkę możemy zacząć coś robić :)

 

@Wiku

coś widze że miałeś styczność z komixxami xd to może dołączysz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę... Tylko dla wybrańców, to możecie zrobić stronę na hasło... na np. fora.pl itp. nie zrobicie forum "dla wybrańców". Musicie mieć kod i serwer. Tylko tak może zadziałać. Powodzenia życzę (bez ironii i sarkazmu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie garry... masz rację ;)

 

 

Pierwsze trzy funkcje to będzie konceptownik, będzie on wymyślał jakiś bohaterów, oraz śmiezną scenkę dla nich wraz z innymi konceptownikami ;)

następnie stworzy wstępny szkic i zamieści wszystko w danym temacie na forum.

 

Potem kiedy zobaczy to wstępny grafik to tworzy okna, dymki, ładniejsze postacie i w ogóle ;)

Upoloaduje ukryty w paczce na hasło plik xcf. dla GIMP i zamieszcza link na stronie naszego forum ;)

 

Grafik końcowy dopracowuje komiks, poprawia błędy, daje napisy w dymkach ze scenariusza, nakłada cienie itp.

Następnie umieszcza gotową pracę w temacie na forum

 

Ktoś , np. ja zamieszcza komiks Z NASZYM MAŁYM UKRYTYM LOGIEM na różnych stronach w internecie

 

 

OK teraz to ma jakiś sens, lecimy z tym światem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...