Skocz do zawartości

Przegrzany laptop?


Arekadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chłopie dmuchnij w otwory w laptopie mocno pare razy to ci kurz wyleci ze środka i ci się bedzie mniej grzać

 

a co do poprzedników o wysokiej temperaturze części: jak nie chcecie by wam komp długo posłużył to trzymajcie temperature powyżej 50, pochodzi maks rok, mój pc chodzi 3 lata, a komp kumpla co grafike mial wiecej niz 80 zjarala mu sie po pol roku, a zanim mu sie zjarala musial cos w niej lutować xD, bo mu sie cyna na złączach topiła, a arekadiusz ma lapka 2 lata czyli mu długo nie posłuży, jeśli nie czyszczony i przegrzewany,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie dmuchnij w otwory w laptopie mocno pare razy to ci kurz wyleci ze środka i ci się bedzie mniej grzać

 

a co do poprzedników o wysokiej temperaturze części: jak nie chcecie by wam komp długo posłużył to trzymajcie temperature powyżej 50, pochodzi maks rok, mój pc chodzi 3 lata, a komp kumpla co grafike mial wiecej niz 80 zjarala mu sie po pol roku, a zanim mu sie zjarala musial cos w niej lutować xD, bo mu sie cyna na złączach topiła, a arekadiusz ma lapka 2 lata czyli mu długo nie posłuży, jeśli nie czyszczony i przegrzewany,

 

55* w laptopie to norma, zwłaszcza jak służy 2 lata i nie był przedmuchiwany. To nie stacjonarka gdzie wentylatory mają potężną moc, tylko mały laptop gdzie wentylatory muszą być dużo słabsze żeby na baterii działał co najmniej 3 godziny.

Autor niech po prostu przedmucha sprężonym powietrzem, przełączy na niską wydajność, i powinno być dobrze. U mnie na wysokiej wydajności, nawet jak nie gram, jest 75*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój utrzymuje temperaturę ~35 stopni Celsjusza, jak są teraz te upały to też 35 stopni ale bez pokryw obudowy, btw. jak się lutuje to jest temperatura ponad 400 stopni celsjusza, więc nie możliwe aby w temperaturze 80 stopni mu się topiła cyna <_<.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, jak masz te 400 stopni to cyna zamienia się w ciecz i paruje, a jemu się topiła i rozłaziła
proszę Cię, zamknij pysk jak nie wiesz co mówisz.

 

A co myślicie o podstawkach chłodzących??

Którą najlepiej kupic??

4 gąbki kuchenne za 1 zł, o takie:

beztytuucj.png

 

w komputerowym mi to podpowiedzieli kiedy chciałem podkładkę (kawałek plastiku bez niczego) za 200 zł kupić pod 17 calowego laptopa (wariactwo, podkładka z hubem usb, 3 wiatrakami do 15 cali kosztuje tylko 50zł), i rzeczywiście działa :) temp spadła o około 20 stopni, chodzi o to, żeby pod laptopem był przepływ powietrza i nie dotykał blatu ponieważ ciepło szybciej rozchodzi się przez powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 i ma się spalić hardware ?

 

ludzie... j0crva.png i jakoś żyję.

oj chyba długo Cię tu nie zobaczymy :) samochód przy 100 stopniach na silniku się pali a co dopiero elektronika, papa :)

 

po prostu jak was czasami czytam, to mam ochotę pierdolnąć baranka w ścianę bo, aż "żal" dupę ściska kiedy ktoś się wypowiada nie znając tematu lub nie mając nic do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Czyli, że niby everest mnie oszukuje ? :(

Może tak, może nie. Nie bierzesz pod uwagę uwalonego czujnika temperatury na procu. Tak czy siak temperatura powyżej 90 stopni może Ci go szybko przedwczesnie zabić. Sprawdź temperatury w biosie oraz ustawienia wiatraczków - podbij obroty kosztem hałasu.

 

tylko ten procesor graficzny coś za gorący
To laptop? Dzisiejsze proce graficzne mają bardziej złożoną strukturę i większą powierzchnie wydzielania ciepła, więc 56 stopni powiedziałbym że norma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snapshot1zn.png

 

A to komenda sensors:

acpitz-virtual-0

Adapter: Virtual device

temp1: +60.0°C (crit = +105.0°C)

 

k8temp-pci-00c3

Adapter: PCI adapter

Core0 Temp: +57.0°C

Core0 Temp: +53.0°C

Core1 Temp: +57.0°C

Core1 Temp: +46.0°C

I tak po godzinie mi się wyłącza, a gdy go dotknę to jest gorący jak nie wiem co ;) Zaraz będę go rozkręcał, tobie też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc, nie mam pojęcia co to bios. może jakoś krótko opiszecie jak to zrobić? bo dziś 86 stopni miał procesor graficzny jak sie bawiłem the powder toy ;o

a co to wikiepdiaaa????

przy włączaniu komputera masz coś takiego : naciśnij cośtam by przejść do biosu

ale ten ekran kilka sekund trwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ja lutuję, więc mi dupy nie zawracaj. Jak se cynę grzejesz to ci paruje nieco i sie robi czarny dym. A teraz idź się popłacz

człowieku ja też lutuje, więc i mi dupy nie zawracaj i wiem, że taka temperatura jest za niska dla cyny żeby "odparowała", cyna ma około 180 stopni C zanim stopnieje a co dopiero odparuje. Co najwyżej to cyrkonia... ale wątpię, że jest używana do lutowania procesorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, lato chyba rzeczywiście bardzo niekorzystnie wpływa na temperaturę procka. Mam dokładnie ten sam problem, potwornie zakurzony komputer i 75"C na procku w Evereście. Właściwie to nigdy nie czyściłem komputera w środku i w tym cały problem. Ściągnąłem obudowę, wyczyściłem z wierzchu wentylator i od razu różnica o 5"C mniej!

 

Najgorsze jest to że pod wentylatorem kurzu jest jeszcze 10 razy tyle ile udało mi się wstępnie usunąć. Problem w tym, że wentylator jest przymocowany do procesora jakimiś dziwnymi, nie dającymi się odkręcić śrubkami(zaznaczyłem je na żółto na zdjeciu). Może mi ktoś możliwie jak najbardziej obrazowo opisać jak mam to poodkręcać, a potem prawidłowo założyć z powrotem jak już pozbędę się zalegającego kurzu?

 

I czy w ogóle mogę coś w ten sposób zepsuć? ;) Po prostu nie mam zamiaru z każdą drobną sprawą dzwonić do informatyka.

 

211229681285.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to wikiepdiaaa????

przy włączaniu komputera masz coś takiego : naciśnij cośtam by przejść do biosu

ale ten ekran kilka sekund trwa

 

Może trwać dłużej, jeśli naciśniesz pause/break (ofc, zawsze można puścić go dalej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...