Skocz do zawartości

Przechwytywanie samego dźwięku


LolikZabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc, korzystam z urządzeń FireWire, chcę przechwyci TYLKO DŹWIĘK z kasety wideo, ponieważ obraz w filmie jest bardzo złej jakości więc podłożę dźwięk z kasety do filmu w dobrej jakości. Jakim programem przechwycę sam dźwięk próbowałem Uleadem ale on ma tylko opcje z obrazem.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie bardzo, mam dośc słaby magnetowid, kaseta jest stara i często zacina program do przechwytywania, próbowałem też połączyc się specjalnym kablem z wejściami słuchawkowymi po dwóch stronach jedną stronę do TV drugą do kompa podpiąłem jako mikrofon, ale jakośc jest tragiczna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audacity ma nagrywanie ze stereo mix. To coś takiego, że nagrywa się dokładnie to samo, co słyszysz w słuchawkach/głośnikach. Tylko oczywiście jak film się zatnie, to dźwięk wtedy też :P . Ale zawsze można później wyciąć te niepotrzebne momenty.

 

@down

Rozumiem, ale nie mam pojęcia, jak to zrobić ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgraj video z dźwiękiem, a potem wyodrębnisz ścieżkę audio jednym z wielu programów dostępnych na sieci (chociażby MediaCoderem). To rozwiązanie jest na serio najprostsze i najskuteczniejsze. Ciężko będzie znaleźć coś co weźmie z Firewire sam dźwięk bez obrazu, bo sygnał nadaje oba te media na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi powiedzieli to magnetowid który ja mam to już za stary jest na takie numery. Więc chyba se muszę odpuścic.

 

Mimo złego stanu technicznego magnetowidu, dźwięk który przekazuję jest wspaniałej jakości, gorzej z obrazem, jest masakrycznej jakości i to to zacina program, wiem to bo próbowałem przegrywac nieuszkodzone kasety i było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko nagle, cieżko wyjaśnc jak to dokładnie zachodzi ale spróbuję. Kiedy leci film to zacina się jednocześnie obraz i dźwięk i program zachowuje się jak zacięta płyta gramofonowa powtarza się bardzo szybko ułamek sekundy w filmu.

 

Pokombinuję z ustawieniem trackingu w magnetowidzie może to zapobiegnie zacinkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...