Skocz do zawartości

Zablokowane Podążanie razem kilku obiektów


m@rcixxx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem:

 

Obiekt 1 ma ustawioną jakąś prędkość, np. vspeed=10. Obiekt 2 ma podążać idealnie razem z nim, więc wpisujemy odpowiedni kod w draw i po sprawie. Pojawia się problem gdy chcemy, żeby jeszcze jeden obiekt (obiekt3) podążał razem z tymi dwoma ale w kodzie w drawie mogą być tylko współrzędne obiektu 2 i jak tak zrobię to obiekt 3 zaczyna się opóźniać względem 1 i 2. współrzędne są też w stepie, bo inaczej w ogóle nie lecą razem. Niby problem prosty ale ja jakoś nie mogę wpaść jak go rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiekt1 ma w step vspeed+=1, w drawie draw_sprite_ext. obiekt2 ma w stepie x=obiekt1.x i y=obiekt1.y a w drawie

draw_sprite_ext z x i y obiektu1 i to działa. Obiekt 3 ma w stepie x=obiekt2.x i y=obiekt2.y a w drawie

draw_sprite_ext z x i y obiektu2 i to już nie działa. Napisałem w uproszczeniu, reszta kodu tego nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, niestety problem nie został rozwiązany. Mogę jeszcze napisać, że sytuacja się nie pojawia

gdy zmieniamy x i y, wtedy jest ok., ale jak gdy w grę wchodzi speed to już się zaczyna 3 opóźniać

względem 1 i 2. Co dziwne obiekt2 nie ma zdefiniowanego speed'a a i tak podąża z obiektem1, z niewiadomych

dla mnie przyczyn obiekt3 już tego 'nie potrafi' :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...