Skocz do zawartości

Zablokowane Multipomysł


Riva

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za taką ilość tematów ale wpadłem na fajny pomysł

 

Gdyby tak stworzyć grę wspólnymi siłami to byłaby fajna. Mój pomysł to gra multiplayer w której chodzimy gościem z bazooką z wymiennym wkładem (ze zmianą broni) gracze się podłączają do serwera i... wyobaźcie sobie 20 osób w jedną fajną grę strzelają, współpracują, stawiają miny i... jeden problem, którego bym nie rozwiązał jak zrobić aby dołączać do drużyny, aby dla jednej drużyny miny były widoczne a dla drugiej nie itp. Co wy na to?

 

PS.W takiej grupie powinien być

-Programista posługujący się GML na 6

-Rysownik który znalazłby fajną grafę

-Tester który będzie oceniał

-ogólny gamemaster który będzie odwalał najwięcej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Na moją grafikę marudzą, dźwięki im też nie pasują, GML znam po części, ale ogólnie to dużo robię, mógłbym właśnie to robić

 

Vardi? Dołączasz? (musi być 5-7 osóB)

 

PS. podsunąłem ten pomysł bo bym zagrał w coś prostego i fajnego i przez Neta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riva, a znasz Liero? W to można nieźle pociąć po sieci. Podoba mi się Twoje podejście, ja też uważam, że żeby pograć w coś dobrego, muszę sam napisać grę ^__^.

Żeby taki projekt wypalił, to musi być kierownik projektu, który nie robi nic poza zaplanowaniem, podzieleniem projektu na moduły (opracowaniu interface'u do każdego modułu), przydzieleniem prac a wreszcie pilnowaniu programistów i grafików,żeby się sprężali z robotą. I on nie ma być koderem, ale zarządcą. Skoro to Rivy pomysł, to najlepiej, żeby on był kierownikiem projektu. Jeśli chcecie napisać wspólnie grę, to zacznijcie od czegoś relatywnie prostego, zobaczcie jak się będzie układała współpraca, jak z komunikacją i sumiennością członków teamu. Projekt na powiedzmy trzy tygodnie pracy. Jak się uda, zobaczycie jak wygląda taka praca zespołowa, spodoba się - to wtedy poważniejszy projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie skopiowałem (mógłbyś podać temat i forum na którym to pisałeś, bo chyba nie widziałem tego)

 

Do rzeczy robicie czy nie?

 

Go__.jpg Głupie co? Rysuję trochę dziecinnie ale teraz tylko dać jakiemuś grafikowi żeby to "przemutował" na lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie skopiowałem (mógłbyś podać temat i forum na którym to pisałeś, bo chyba nie widziałem tego)

 

Do rzeczy robicie czy nie?

 

Go__.jpg

Riva, to był żart, ja nigdy tego tutaj nie pokazywałem :) Po prostu chodzi mi o to, że kiedyś wpadłem na niemal identyczny pomysł :D Co do projektu, to mógłbym być jedynie betatesterem, bo mój GML można ocenić najwyżej na 4, a rysownik też ze mnie żaden :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyobaźcie sobie 20 osób w jedną fajną grę strzelają, współpracują, stawiają miny i... jeden problem, którego bym nie rozwiązał jak zrobić aby dołączać do drużyny, aby dla jednej drużyny miny były widoczne a dla drugiej nie itp. Co wy na to?

Z tego mogło by wyjść ładne Wolfenstein - Enemy Territory 2D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią bym się dołączył, ale mój GML nie jest za wysoki... kod znam przelotnie, ale za to na eventach i tabelkach znam się dość dobrze, grafik ze mnie niezbyt dobry, najlepiej sie sprawdzam w ocenianiu, bo krytyk to ja jestem i to nie mało :) powodzenia w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ogólny gamemaster który będzie odwalał najwięcej roboty
Hmm, Big? xD

 

Dużo osób próbowało opanować multiplay w GML a tylko jakieś 0.1% się udało. Nie wiem czy wypali wam ten pomysł.

 

Patrysław, pesymista? :P

W żadnym wypadku. Raczej realista. :)

Patrysław

 

Zawsze jest szansa że im się uda xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że to nie wypali. Dlaczego? Przeglądnijcie sobie ten temat.
Tiaaa, kedyś poświęciłem godzinę na przewertowanie tego tematu :P Ale Partysławie, to, że tamto się nie powiodło nie oznacza od razu niepowodzenia tegoż projektu :) Aczkolwiek z multiplayem będze duży problem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnie :P Będzie bardzo łatwe.

 

Mogę się przyłączyć ale potrzebuje konkretów.

No to skoro wkraczasz, to rzeczywiście nie będzie zgrzytów :D Dobra, moge pomóc jako programista pomocniczy. Riva, zarzuć swym gg. Moje gg: 1293372 lub nazwa w Tlenie: dark_maximal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Chodzi mi o to aby kierownik ustalał fabułę (chociaż w mp nie ma fabuł), nazwę gry i dawał obowiązki (tutaj była kłótnia o kierownictwo między Bobo i BigSharkiem, niech sami się dogadają)

 

ogólny gamemaster będzie mówił jaką grafikę i dźwięk potrzebuje a odpowiednie osoby przyślą mu przez forum lub dadzą linka na tą stronę

 

(chyba podzielę kierownictwo na 2)

 

Kierownik1 - Bobo

Kierownik2 - Big Shark

Grafika - ?

Dźwięki - ?

Ogólny GameMaster - Ja (narazie nikt się nie zgłosił)

Znawca GML - Tymon

Tester1 - Kasmilus

Tester2 - ?

poprawki - ?

pomocniczy programista - Dark_Maximal

 

Tak na marginesie: Znawca GML NIE MUSI być mistrzem w tej dziedzinie. Chciałbym aby gra wyglądała jak Alien Shooter. Co do tego multiplayera to ja mam specjalną bibliotekę (tylko nie wiem co i jak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graliście kiedyś w BlipBlopa? Chodzi mi o coś takiego tylko z widokiem z góry i rozległymi terenami.

Grafikiem zostanie ten kto narysuje lub znajdzie obrazek podobnego do tego: Szablon.jpg

Chyba Cekol wygra... (zobaczyłem bronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy tak:

Ja zrobię co nie co prześlę to grafikowi, który prześle to osobie która wybierze dźwięki i muzykę, która prześle do poprawy, która prześle do testera1 a później do 2, kierownicy to skomentują i dadzą programistom do poprawy (takiej większej) i znowu do mnie. Tak w kółko aż powstanie idealna gra. Co wy na to? Ha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...