Skocz do zawartości

Platformówka - kilka problemów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To jest mój pierwszy temat i post na tym forum :]

 

A więc przejde do rzeczy - chce zrobić grę - platformówke na wzór mario.

Mam klika problemów w tym:

- po pierwsze nie wiem jak ustawić żeby bochater stał na podłożu a nie po całej planszy latał - np nacisne skok to on leeci w góre

poza ekran, tak samo jest przy ruchu w przód i tył. (i najlepiej zeby mozna bylo kucnąć)

- po drugie jak już robie jakieś sterowanie to jak zrobić skok w góre ale żeby bochater spowrotem spadł na ziemie.

- po trzecie przydałby sie jakiś licznik punktów i healthbar, a to juz wogóle poza moimi umiejętnościami jest.

- no i platformy - jak zrobić zeby można było na nich stać

 

Dodam tylko że na GMie pracuje dopiero niecały miesiąc i poprostu tych rzeczy nie wiem.

Dziękuje z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz niezarejestrowanego GMa, musisz utworzyć nowy dźwięk w Katalogu Sounds, załadować do niego muzykę, i w evencie Game Start wstawić:

sound_play(nazwa_muzyki)

Jeśli zaś masz zarejestrowanego GMa, możesz wczytać muzykę z zewnętrznego pliku. W Game Start wklepujesz:

muzyka = sound_add('plik.mp3')
sound_play(muzyka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ostatnie pytanko - tam bylo w przykładzie ze jak sie dojdzie do konca planszy do tego znaku to sie pokazuje tabela wyników a można by zrobić takie coś ze pokazywałbysie obrazek (w jpg) a potem przechodziło do następnego poziomu?? i tak samo jak bym stracił wszystkie życia to by sie pokazał obrazek i dopiero restart poziomu, albo gdybym dotknął przeciwnika (oczywiście nie naskakując bo to go zabilo by, tylko z boku) to pokazalby sie obrazek i restart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...