Skocz do zawartości

Szybkość internetu w NASA


Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie już kurna nerwy biorą, koleżanka mi pieprzy że jej brat ma na politechnice wrocławskiej prędkość neta 1 gb + że nasa ma prędkość 500 gb internetu w co bardzo nie wierzę. W dodatku mi gada że nasa ma taka prędkość, bo ma połączenie z satelitami, według mnie bujda bo wątpię żeby satelity były połączone do sieci, bo już dawno były by hakowane przez hakerów. Ja już nie wiem co o tym myśleć. HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo też mi się nie chcę wierzyć :P Według mnie Nasa może mieć super net, ale nie aż taki :P

 

Ja kopiując z dysku na ten sam dysk mam prędkość 6MB/s, powiedzmy, że mamy szybszy dysk i SCSI itp. To może z 50MB, ale 500 gb, powiedzmy!!, że to 50GB/s? To według mnie musi oznaczać coś złego na miarę Doktora :D

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem żeby owa Politechnika miała łącze o przepustowości 1Gbps ? Wystarczy wpięcie do sieci szkieletowej TP. Nie wiem, ludzie macie problemy.

 

NASA i ta prędkość to też żaden problem, choćby vide OVH, wiecie jakie oni mają przepustowości w tym czasie co czytanie tego posta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Przede wszystkim należy wyjaśnić sobie kwestię taką, że internet to jest nieregularna sieć komputerowa i prędkość pomiędzy różnymi węzłami może być bardzo niska, więc więc nominalny transfer nie znaczy, że się ma tak szybki internet - to tylko szybkość transmisji danych do określonych węzłów!

 

Weźmy Politechnikę Wrocławską, oczywiście może mieć prędkość 1GB/s, bo to nic specjalnego. Aktualnie największe w Polsce węzły wymiany danych jak plix czy atmanowy ac-x opartę są o łącza minimum 1Gb/s do 10Gb/s plus trunki czyli np. 5 łączy 10Gb/s działających jako "jedna nitka", powodując maksymalną przepustowość 50Gb/s (dlatego ponieważ aktualnie najszybsze pojedyńcze łącze w technologii ethernet to 10Gb/s, a np. Fibre Channel 20Gb/s).

 

Z Polski z tego co kojarze, to wychodzą węzły 10Gbitowe, więc np. po co NASA miała by mieć 500Gb/s, skoro np. do Europy nigdy nie osiągnie takich transferów, bo nie ma takich łącz? 500Gb może mieć ale pomiędzy swoimi placówkami czy instytuacjami z superkomputerami, po to by szybko transferować wyniki obliczeń, ale np. do GMCLANu i tak prowadzi łącze 100Mbit, więc nasi fani z nasa nigdy wyższych transferów nie osiągną.

 

Dlatego też pisanie o posiadaniu internetu powyżej 1Gb/s jest grubym nadużyciem, bo 500Gb/s jak napisałem wcześniej to może być transfer, ale do tylko określonych węzłów.

 

A z satelitami, to już głupota kompletna, ponieważ szybsze i większe transfery uzyska się po światłowodach, a nie drogą radiową w eter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 gb/s.

 

500 gb/s.

 

500 gb/s.

 

powinno być 500 Gb (gigabity to nie przelicznik gigabajtuf) -_-

 

Mi zara nerwy puszczą i wyślę im maila. Ale wraca pytanie co do politechniki, czy ma prędkość 1 gb?

 

podzielone na multum osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
NASA i ta prędkość to też żaden problem, choćby vide OVH, wiecie jakie oni mają przepustowości w tym czasie co czytanie tego posta?
Kofel, nie przesadzaj z tym OVH, bo niezależnie czy patrzysz na ich węzły czy też polskie, to to jest transfer na wszystkich węzłach, a nie lecący po jednej nitce. Tak, wprowadzili do oferty serwery z portem 10Gb/s i wyjściem na świat 1Gb/s, ale np. do Polski ile mają tych węzłów? 3 (nie pamiętam wykresu) x 10Gb/s? Firma kupuje 30 serwerów i zapycha połączenie z Polską? Nierealne. Traffic shaping i tyle po zawrotnych prędkościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem. Net 500gb/s dawałby max. transfer koło 50gb/s. Po co to komu?

Naucz się stosować duże litery. Zaczynając od tego, że nie ma takiego przedrostka jednostek jak g, to b a B to dwie różne rzeczy i z twojego posta można wywnioskować że 500 gigabitów to 50 gigabitów tak na prawdę ;/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już kurna nerwy biorą, koleżanka mi pieprzy że jej brat ma na politechnice wrocławskiej prędkość neta 1 gb + że nasa ma prędkość 500 gb internetu w co bardzo nie wierzę. W dodatku mi gada że nasa ma taka prędkość, bo ma połączenie z satelitami, według mnie bujda bo wątpię żeby satelity były połączone do sieci, bo już dawno były by hakowane przez hakerów. Ja już nie wiem co o tym myśleć. HELP!

 

no i powiedz mi człowieku czego sie wkurzasz gdy ktoś pierdzieli głupoty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli jak mają 500Gb/s to co z tego? Przecież nie mają 1 kompa na 5 hektary kwadratowe i nie stoją w kolejce do grania w cs. Mają pełno komputerów więc na jeden na pewno nie wychodzi 500gb ani nie 50gb, ani nie 5gb! Możliwe że mają tylko 500Mb z 500Gb lub mniej na jeden sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i powiedz mi człowieku czego sie wkurzasz gdy ktoś pierdzieli głupoty ?

 

Bo ona mi nie wierzy że tak nie jest i że jej brat który uczy się na politechnice wrocławskiej i siedzi w tym 10 lat lepiej wie, jak jej wczoraj zrobiłem takie kazanie na gg dzięki tych waszych postów i tego tematu że potem powiedziała że to nie ona pisała tylko jej bracia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...