Skocz do zawartości

Zaprojektuj własne GUI


Pieter

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy mogą pomyśleć, że to konkurs na pomysł... Właściwie to może i tak być. O co chodzi? Chodzi o to, byście zaprojektowali GUI multi-komunikatora (nie super wypasione, tylko takie minimalistyczne, rozbudowywalne), który rozpoczynam pisać (po raz 3). Nie chodzi mi o grafikę, tylko rozkład bajerów, listy kontaktów, statusu, avatara, okna rozmów, menu itd jaki wam najbardziej by odpowiadał. I uwaga! Nie będzie to rozkład stały, a domyślny który każdy będzie mógł drag'n'dropem ustawić jak mu się żywnie podoba.

 

Dawajcie swoje indywidualne propozycje i upodobania ;) najlepiej gdyby były jakieś paintowe szkice, ale jak ktoś się postara więcej, nie ma problemu.

 

Kilka słów wyjaśnienia:

 

Ostatnio kodziłem multi-komunikator, który można było zobaczyć na mojej stronie, ale niestety przez swoją głupotę sformatowałem nie tą partycje co potrzeba wcześniej nie kopiując danych na zapasowy dysk przez sata... No i nawet odzyskiwanie danych nie dało za dużo, bo udało mi się odzyskać tylko moduł protokołu tlen'a. To nic, teraz wiem więcej i wiem co mógł bym lepiej napisać, dlatego chcę by być może w przyszłości gdy będzie jakiś zarys tego komunikatora, był on open source :)

 

Niestety nie posiadam screen'a z poprzedniej wersji, z w/w przyczyn, ale jest jeszcze ktoś kto mógł by posiadać moją wersje alpha i spróbuję się z nim skontaktować (nic nie obiecuje!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wydaję mi się, że dla laików trzeba zaimponować wyglądem, który dla zaawansowanych użytkowników będzie zbędnym dodatkowym obciążeniem.

oba można pogodzić, nie musi wyglądać jak pokemonowe gg ani jak z wczesnego win95... widziałeś WTW albo MSN? można to pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...