Skocz do zawartości

Zadanie z Wosu


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Dostałem zadanie domowe, by napisać i scharakteryzować wady i zalety demokracji bezpośredniej i pośredniej, jednak zbytnio nie mam pomysłów, więc zwracam się do was - zjadacze chleba :P

 

Krótko wyjaśnię co to jest demokracja bezpośrednia i pośrednia (tak prosto)

 

Demokracja bezpośrednia - To taki stan, w którym każdy wybiera samodzielnie jakąś opcję

 

Demokracja pośrednia - Wybieramy ludzi, którzy za nas rządzą (jak w rządzie, wybieramy i rządzą w naszym imieniu)

 

Wydaje się - Wpisz w Google i znajdziesz :P Szukam, szukam i nic ciekawego nie znalazłem, w tym rzecz :) A sądzę, że ludzie wiedzą co im się podoba, a co nie :P

 

Fervi

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wadą demokracji pośredniej jest to, że byle debil może reprezentować społeczeństwo i każdy debil może wybrać swojego reprezentanta, przez co wybory są wygrywane przez populistów i ludzi o których jest głośno w mediach, a nie są wybierani ludzie którzy na prawdę reprezentują poglądy danej jednostki.

Świetny przykład - najbliższe wybory prezydenckie skończą się tym, że w drugiej turze będą Kaczyński i Komorowski z równymi szansami. Komorowski, bo o PO się mówi w mediach w samych superlatywach, a przemilcza się wszystko co niezbyt ciekawe z nimi związane, a Kaczyński bo ludzie będą głosować na niego ze względu na głośną śmierć jego brata. Oczywiście, większość głosujących nawet nie przeczyta programu obu kandydatów, więc nie będą do końca wiedzieli za czym głosują i będą potem narzekać, by za 5 lat znowu zagłosować na tych o których głośno.

Tyle o wadach demokracji pośredniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem akurat tego na myśli :P . Chodziło mi o to, że większość głosów na tych dwóch kandydatów od ludzi nie pójdzie dlatego, że popierają ich program, tylko ze względu na ich popularność. Czy ja zabraniam komukolwiek głosować na nich ;> ?

Inna sprawa, że ja nie mam zamiaru głosować na żadnego z nich, ale to moja osobista opinia, więc nie wciskałem jej w tą wypowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...