Skocz do zawartości

Zablokowane 3 pytania co do gry platformowej


Holdysz

Rekomendowane odpowiedzi

Tworzę grę platformową 2d w game maker 8 lite.

1.Chcę zrobić tak aby kolo mi skakał bo narazie mam połowę skoku skacze leci i leci i se odleciał no to mi chodzi aby spadł spowrotem na ziemie.

2.Czy dało by się np.jakoś powiększyć room albo żeby kamera przesuwała się w prawo coś jak w mario.

3.I jeszcze w grze mam zamiar zrobić helikopter który strzela w postać jak to zrobić???

Bo to są chyba podstawy a jak tego umieć nie będe to prawie żadna gra mi niewypali...:(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jest grawitacja? Patrz zmienna gravity.

2. Tak, przejdź do rooma i zakładka settings, parametry width, height.

3. Dodać nowy obiekt, nadać sprita... no po prostu. W zdarzeniach przytrzymania strzałek odpowiednio dodajesz zmianę pozycji w danym kierunku i powiedzmy po naciśnięciu spacji stworzenie obiektu pocisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest teraz pójdzie łatwiej zrobiłem parametry pokoju i strzał tylko coś z tą grawitacją nie idzie znaczy się faktycznie nie dodalem gravity ale jak już je dałem to on leci mocno w duł w gravity ustawiłem tylko na 1 i gdy spada po dotknięciu kamienia ma się zmenić w postać stojącą ale ona też leci w duł i wogule gdy dotyka kamienia to on tak jakoś skacze dziwnie co tam zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniasz po prostu na sprite z animacją ruchu w lewo za pomocą sprite_index:

GML (Lewo)
sprite_index = animacja_w_lewo;
GML (Prawo)
sprite_index = animacja_w_prawo;

Albo używasz image_xscale ( chyba tylko PRO ):

GML (Lewo)
image_xscale = -1;
GML (Prawo)
image_xscale = 1;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak skacze następuje zmiana animacji jak biegnie to też.Bo nie chce żeby to wyglądało jak chodzący obrazek.

 

Znaczy już mam gotowe te animacje tylko chce żeby to było przybliżone bo jak będzie to na 1 kolesiu to po zmianie animacji już kamera za nim chodzić nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...