Skocz do zawartości

Wzmacniacz


Easeful

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić sobie na jutro jakiś taki zestaw przenośny - głośniczki, wzmacniacz i bateria żeby zapuścić muze na boisku jak bede grać w nogę.

Problem w tym że:

- głośniki - mam ich setki

- batera - od wyboru do koloru (zamierzam użyć kilku 9voltowych)

- wzmacniacz...

 

No właśnie. Niby wzmacniacz mam, ale wciągnąłem go z głośników które dostawały prąd przemienny (z gniazdka) do transformatora (który sie zjarał) który zamieniał na 12volt, i to gdzieś tam idzie w tym wzmacniaczu (ciężko określić, bo w jakiś niecny sposób kabelki zostały poodrywane z tego wzmacniacza) no i coś tam w nim zamieniało przemienny na stały. Mam fotki tego:

 

DSC00103.jpg

 

DSC00104.jpg

 

DSC00105.jpg

 

 

Wątpie żebyście się pokapowali co tu jak zrobić przez to że nie ma dwóch czerwonych kabelków które bodajże szły od transformatora, ale jak już to może doradzilibyście jak z tych części zbudować prymityw? Bez regulacji głosu itp itd żeby tylko działało. Widziałem w necie schematy, ale nie kapuję ich.

 

 

 

EDIT:

AHA I JESZCZE WAŻNE: GDZIE W TYM SYFIE JEST TRANZYSTOR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMtraker sie elektronika zajmuje... haushaus

Nie potrafisz znalesc tranzystora po lutowaniach pod spodem? Mozliwe ze tez jest w cos wbudowany. Popatrz na te schematy i sprobuj polapac. Jak czegos nie wiesz poszukaj w gogle coto, a nie "Nie rozumiem o co tutaj chodzi wiec sie spytam innych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...