Skocz do zawartości

Kod co 10 minut


Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega dalej rozwija swoją grę opartą na vallheru. I ma pewien problem z użytkownikami czatu-karczmy którzy nagminnie wykorzystują tagi od kolorów dla zabawy. Usunięcie ich oznaczałoby usunięcie możliwości zaznaczenia czegoś ważnego, więc raczej wolałbym nie. Więc wymyśliłem sobie, że gra sprawdzała by ile razy w ciągu 10 minut gracz użył tagów od koloru, jeżeli więcej niż 3-4 wtedy wykonałby się kod "INSERT INTO jail VALUES blablabla" co ograniczyło by możliwości gracza (siedzenie w lochu nie regeneruje mu życia, many, zmęczenia, a dodatkowo pewne staty zmniejszają się)

 

a więc, jak zrobić w php+mysql sprawdzanie czegoś czasowo? Chciałbym uniknąć używania JavaScriptu czy Ajaxa bo zwyczajnie nie znam ich. Chyba że macie jakieś inne pomysły zabezpieczenia innego niż ban na te tagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem że to zajmie, a ja chciałbym mieć to jak najszybciej.

 

Innym pomysłem jaki mi przyszedł do głowy, jest dodanie do tabeli 2 pól, tags i refresh, tags zwiększało by się po każdym użyciu tagu z kolorem, refresh przy każdym odświeżeniu strony (przed meta=refresh). Jeżeli pole refresh ma więcej niż 9 i tags ma więcej niż 4, wtedy loch lub ban na karczmie. Jeżeli refresh ma więcej niż 9 a tags ma mniej niż 4, wtedy tags i refresh ma 0. Tylko że to może drastycznie zwiększyć ruch skrypt-baza co nie byłoby mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...