Skocz do zawartości

Minimalne wymagania sprzętowe dla DOS...


Czarny Ass

Rekomendowane odpowiedzi

Takie:

 

Komputer z procesorem Pentium I 200 MHz, 64 MB RAM, 100 MB wolnego miejsca na dysku, napęd CD-ROM, DOS 6.2

 

Instalacja wielostanowiskowa

 

Serwer: komputer z procesorem P IV 600 MHz, 256 MB RAM, 300 MB wolnego miejsca na dysku, napęd CD-ROM, Windows 98SE Stanowisko: komputer z procesorem Pentium I 200 MHz, 64 MB RAM, 100 MB wolnego miejsca na dysku, Windows 98SE

 

Praca w sieciach

 

Novell Netware, Windows NT, LANtastic

 

Chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Arcalian, DOS na pewno wymaga 200MHz procesora, gdy powstał w czasach kiedy 33MHz to był luksus...

 

A na prawdę minimalnym wymaganiem sprzętowym dla DOSa, to po prostu mieć złożony komputer z procesorem w architekturze x86. To jest tak stary system, że pójdzie na każdym komputerze. Z tym systemem to prędzej robić maksymalne wymagania sprzętowe, bo na najnowszych sprzętach, wielordzeniowych, z SATA itd. to raczej MS-DOSa już nie zainstalujesz, ale mogę się mylić. FreeDOSa raczej tak, ale kto w dzisiejszych czasach używa DOSa? DOS to zabytek muzealny. Jedyne wykorzystanie ewentualne, to gdy na DOSa jest już jakieś sprawdzone, dobrze działające oprogramowanie dla danej firmy, to wtedy tak, bo DOS jest stabilniejszy od Windowsa, ale tak poza tym, to nikt z tego nie korzysta. Nie rozumiem tego Twojego uwielbienia dla tego systemu. Spóźniłeś się z tym o 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
kto w dzisiejszych czasach używa DOSa? DOS to zabytek muzealny. Jedyne wykorzystanie ewentualne, to gdy na DOSa jest już jakieś sprawdzone, dobrze działające oprogramowanie dla danej firmy, to wtedy tak, bo DOS jest stabilniejszy od Windowsa, ale tak poza tym, to nikt z tego nie korzysta. Nie rozumiem tego Twojego uwielbienia dla tego systemu. Spóźniłeś się z tym o 20 lat.

Są ludzie, którzy lubią się bawić starymi rzeczami komputerowymi. Niektórzy mają C64 czy też Spectrumy w domach. Ja mam na komputerze Windows 3.1 gdzieś w odległym folderze.

 

Ba, nawet zdobyłem skądś Corela 5.0 i MS Words 4.0 - po prostu z sentymentu, żeby powspominać czasy dzieciństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...