Skocz do zawartości

Problem z komputerem


Lollus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dnia wczorajszego zainstalowało mi się na pc jakieś świństwo. Komputer wyłączył się. Po ponownym uruchomieniu włączył się jakiś vqovnpr.exe, którego nie dało się wyłączyć, ani wywalić z autostartu poprzez msconfig. Dodatkowo uruchomił się jakiś pseudo antywir windowsowy (XP Guardian 2010), który niby wykrył 25 wirusów i prosił o usunięcie. Nie kliknąłem na nic, bo dziwne, że język systemu to polski a 'progs' jest po angielsku. W każdym bądź razie, komputer wyłączył się i nie pozwala się załączyć

 

"Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony:

\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

 

 

Możesz podjąć próbę naprawy tego pliku. W tym celu uruchom Instalatora systemu Windows z oryginalnego dysku CD-ROM i wybierz 'r' na pierwszym ekranie, aby rozpocząć naprawę.

Mam laptopa, ASUSa i Windowsa XP. Mam parę pytań.

 

Płyty, którą dostałem z PC to

- Nero (nie przydatna w tej sytuacji)

- płytę z programami (nie przydatna)

- płytę ze sterownikami

- płytę do odzyskiwania Recovery DVD-ROM

 

Chodzi o które z podanych płyt? Czy może o płytkę z systemem ?

Czy naprawa nie spowoduje utraty danych?

Czy można się jeszcze w inny sposób dostać do danych?

 

Scenariusz, który zakładam, to wydobycie ważniejszych danych z PC i zrobienie formata, chociaż jeśli jest lepsze rozwiązanie byłoby wspaniale.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się jeszcze jakąś inną drogą do systemu dostać? Przez Dos albo coś?A czy po użyciu takiej płytki coś mi się zmieni w systemie? Coś nadgra czy coś? Bo mogę iść do sąsiada pożyczyć płytkę.

 

Po uruchomieniu płyty, którą dostałem z laptopem mam 3 opcje.

 

1. Recover Windows XP to first partition only.

 

Recover WIN XP to entire HD

 

Recover Windows XP to entire HD with 2 partition

 

Co się stanie przy wyborze poszczególnych opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł do kumpla i pobrał linuksa :) , wtedy sobie kopiujesz dane które chcesz zachować, a następnie jak chcesz winde to z recovery ciach i dysk czysty... , no możesz jeszcze spróbować naprawić z kopi systemu jak masz, f2 lub jakiś inny parzysty (nie pamiętam który) podczas rozruchu i daj odzyskiwanie, tam jakoś tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Też myślałem o linuxie ale zaden z moich kumpli nie ma linuxa. No dwóch ma, ale jednego dawno nie widziałem a drugi to gnój i nie pożyczy a na aktualnym pc nie mam możliwości pobrania linuxa i wypalenia płytki :(

 

A czy przez linuxa w wersji live cd da radę?

 

http://www.allegro.pl/item957467029_mandri...ty_live_cd.html

 

Proszę o jakieś dokładniejsze info. Czy po prostu wkładam płytkę z linuxem do napędu, uruchamiam płytkę, dostaję się do plików, przerzucam na D (Windows jest na C) i na pendrivy, a potem robię format systemu? Czy to bardziej skomplikowane.

Proszę o pomoc, nie chcę przy 'ratowaniu' 'uśmiercić' danych :)

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Też myślałem o linuxie ale zaden z moich kumpli nie ma linuxa. No dwóch ma, ale jednego dawno nie widziałem a drugi to gnój i nie pożyczy a na aktualnym pc nie mam możliwości pobrania linuxa i wypalenia płytki :(

 

A czy przez linuxa w wersji live cd da radę?

 

http://www.allegro.pl/item957467029_mandri...ty_live_cd.html

 

Proszę o jakieś dokładniejsze info. Czy po prostu wkładam płytkę z linuxem do napędu, uruchamiam płytkę, dostaję się do plików, przerzucam na D (Windows jest na C) i na pendrivy, a potem robię format systemu? Czy to bardziej skomplikowane.

Proszę o pomoc, nie chcę przy 'ratowaniu' 'uśmiercić' danych :)

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

chcesz kupić? loool, pobierz sobie ubuntu... za darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uruchamiasz Linuksa z płyty (a nie instalujesz go) to on się trochę dłużej ładuje, ale nie usunie twoich żadnych danych (bez twojej zgody) :), ty masz recovery, więc jak kopiujesz to tylko na inny dysk, nie partycje!!!! lub wypal na płycie(nie wiem, ale chyba linuks musi być w napędzie) bo recovery tobie sformatuje cały dysk, a nie poszczególne partycje... I to jest tak ze nastawiasz w biosie na 1 miejscu rozruch z napędu, i wybierzesz podczas botowania z płyty że chcesz uruchomić z płyty, a nie instalować i się uruchomi linuks.

 

Edit 1. są płatne dystrybucje linuksa też, ale jest pełno darmowych w necie, moim zdaniem na twoje potrzeby nie opłaca się kupować, masz dostęp do neta wiec sobie ściągnij darmowego ( i to legalnie) ,np. Ubuntu czy tam Fedora Core (sam używam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz kupić? loool, pobierz sobie ubuntu... za darmo...

 

na aktualnym pc nie mam możliwości pobrania linuxa i wypalenia płytki sad.gif

 

loool, nie mam takiej możliwości

 

 

@up:

 

To pomyślę coś o tym linuxie, wolę na razie przynajmniej wersję livecd, aby czegoś nie nadegrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...