Skocz do zawartości

Snikers xD


WilkAss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy wie ktoś jak zrobić coś ale program Snikers?(rozmowa z komputerem :D)

np:

Ja wpisze : siema to program analizuje to co napisałe i odpowiada mi siema. Jak napisze co tam? to mi odpowiada 1 z np 5 dowolnych odpowiedzi np: a spoko, luzik, a normalnie, nie źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na co Ci to. Nie podam Ci kodu ale mogę Ci powiedzieć jak to zrobić takie boty zazwyczaj biorą pod uwagę tylko pierwszy wyraz patrzą czy tam jest "Czy ", "jak" lub mają wpisane do pamięci pytania typu "jak się nazywasz" "ile masz lat", jak już będziesz miał takie podstawy to musisz się zastanowić nad tym jak unikać pytań typu "czy jesteś głupi", bo jest wiele tego typu najlepiej jak zrobisz jeszcze blokadę przekleństw i takie tam teksty pobieraj poleceniem get_string i wszystko będzie git. Pamiętam kiedyś jeden user zrobił takiego bota ale nie ma w tym nic fajnego poza tym że robisz durnia z komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze popracować na zmiennych...

Na przykład:

GML
pytanie=get_string('Tekst:','')

A pod tym piszesz opcje...

GML
if wiadomosc='siema' show_message('Siema!')

A co do losowości to nie wiem, ale kiedyś umiałem losowe zmienne i z tego co pamiętam to łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co mi to to raczej nie powinno cie interesować...ale dzięki...

 

E:Jak sprawdzić czy w danej zmiennej textowej nie ma jakiegoś słowa? np: txt="Jak masz na imie". Chcę sprawdzić czy jest "Jak" i "imię". I jak sprawić by olewało czy duże czy małe litery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciąganie słów kluczowych ze zdania to pikuś przy tym co musisz dalej zrobić - musisz zrozumieć jak działa taki specyficzny umysł. Samo odpowiadanie na kombinacje słów nie zda rezultatu. Słowa kluczowe muszą być grupowane, np. na osoby (ja, ty, on, ona, itp.), rzeczowniki, przymiotniki, czasowniki. Chatbot pierw otrzymany ciag znakow dzieli na slowa kluczowe, nastepnie kazdemu ze slownika przypisuje jego grupe, w razie gdy ciag jest niestandardowo ulozony (tj. w jezyku Polskim dozwolona jest przemienna kolejnosc slow, niezmieniajac zwykle znaczenia zdania) musi ulozyc slowa prawidlowo aby w dalszym etapie chatbot mogl przetrawic i "wyobrazic" sobie to co do niego piszesz, inaczej bylby to dla niego tylko bezsensowny slowotok.

"Ala ma kota" - dzieli na 3 slowa: "Ala"[osoba(ona)];"ma"[czasownik(stan)];"kota"[rzeczownik]. Chatbot zapamietuje ten ciag w pamieci wlasnie w strukturze slowo-grupa.

 

"(Ty) Masz {na} imie chatbot" - "Ty"[osoba(ty)];"masz"[czasownik(stan)];"imie"[rzeczownik];"chatbot"[rzeczownik].

bot zapamieta ten ciag (bot musi zapamietac kazdy niepowtarzajacy sie z wczesniej zapisanymi ciag slow).

 

"Jak (Ty) masz {na} imie?" - "jak"[zaimek ale dla bota to zapytanie, zarzadanie odpowiedzi];"Ty"[osoba(ty)];"masz"(czasownik(stan));"imie"[rzeczownik].

Bot widzac pierwsze slowo jako zapytanie, otworzy dostep do bazy pamieci, dalej widzac osobe, szuka w bazie pamieci danej osoby, gdy znajdzie pierwszy rekord zaczyna filtrowac szukane ciagi aby zawieraly dalsze szukane informacje ("masz" i "imie") i laduje je do pamieci krotkotrwalej (wszystko co bylo ostatnio w jego "myslach" - ciagi trafiaja nie tylko do bazy pamieci po ich przetrawieniu, ale tez do pamieci krotkotrwalej o jakims limicie maksymalnym aby miec swierze informacje pod reka). Znalazl ciag: "Ty Masz imie chatbot" i bierze z niego slowa pozostale ("chatbot") i dalej wynik transformuje w zdanie i wyrzuca do wyjscia. Obrobka w zdanie przy wiecej niz 1 slowie zwrotnym (odpowiedzi) bedzie klopotliwa, bo bot musi wiedziec ktore slowa odpowiedzi ma uzyc w zdaniu zwrotnym. Wlasnie w tym etapie wazne jest "wyobrazenie" przez bota ciagu ktory dostaje.

 

Milej zabawy :)

BTW. Bede musial Wam chyba jakis arcik o tym strzelic z przykladem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model umyslu ktory opisalem posiada taka mozliwosc, tylko trudno by cos takiego zaimplementowac, ale nie jest to niemozliwe - jedyny problem to algorytm nadawania grup nowym slowom kluczowym. bot musial by analizowac cale zdanie i wtedy decydowac jakiej grupy jest nowe nieznane slowo i dodac je do slownika, nastepnie dopiero ciag (zdanie) do pamieci. Kuuupa roboty z tym bedzie :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi o to by bot rozumial co mowi i co do niego mowia, a zwykle odpowiadanie na pytania nie czyni go madrym :P

EDIT: a jesli chodzilo Ci o ten algorytm, to tez znam prosty sposob, jednak nie zda rezultatu, jesli wciaz celujemy w nieprzecietna inteligencje bota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...