Skocz do zawartości

Padający śnieg


Rekomendowane odpowiedzi

Niech Was nie zmyli nazwa tematu. Nie chodzi bowiem o system cząsteczkowy, ale o zmianę podłoża ze zwykłego na... zaśnieżone. Myślę, że ten przykład komuś się przyda, ponieważ w ten sam sposób można robić wiele innych efektów nie tylko w grach top-down.

Padający śnieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GM 8 wystarczy w skrypcie back_surf usunąć false z funkcji background_create_from_surface().

False w tym skrypcie to przezroczystość, a jak wiadomo, GM 8 ma ją bezpośrednio w sprite'ach i backgroundach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prymitywne trochę. Wykorzystałeś najprostsze, nieprzemyślane rozwiązanie. Co w związku z tym:

  • cienki efekt, w ogóle pojedyncze piksele to idiotyzm
  • beznadziejna wydajność
  • powtarzający się background o niewielkim rozmiarze
Za mało jak dla mnie na przykład, nie sprostałeś zadaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam sie ze Slashem ale dla każdego to kwestia umowna, czy śnieg jest kwadratowy czy lepiej by było go zrobić kołami, czy grafika jest dobra czy nie, ale najważniejsze jest że takowego przykładu jeszcze nie było i autor wpadł na dorby pomysł który może sie kiedyś komuś przydać.

Ja go nie zastosuje z powodu za dużej zjadliwości ramu ale kto wie może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tylko pod uwagę fakt, że twórca przykładu nie zachował jakichkolwiek proporcji. No bo taki mały płatek śniegu i taki mały pattern nijak idą w parze z taką wielkością rooma (dokładniej: viewa).

 

Tak to też się liczy i zgodzę sie z tobą bo pewnie uważamy tak samo że przykład powinien być dopracowany. Niestety ten ma pewne niedociągniecia więc mam nadzieje ze autor da wersje poprawiającą wszystkie te niedoskonałości i bedzie po kłopocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...