Skocz do zawartości

jak zrobić akcję po danym wydarzeniu


dyzmaken

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem FAQ i wiem że jest napisane jak ale ja nie mogę jakoś zrobić i pytam czy jest sposób by zrobić coś się dziło po czymś np:podszedłem do drzwi a nagle z tyło kolce zaczeły jechać w moją strone proszę o najłatwieszjszy przykład przepraszam za błedy ale mam dyslekcję i piszę tak jak słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego masz odpowiednie eventy + zabawa ze zmiennymi. Napisz co chcesz dokładniej osiągnąć.

GML
if distance_to_object(o_drzwi)<=10 //jezeli dystans do drzwi wynosi mniej niż 10 px

{

//akcja

}

wszystko zależy co i kiedy potrzebujesz, możliwości jest od groma, dlatego konkrety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem FAQ i wiem że jest napisane jak ale ja nie mogę jakoś zrobić i pytam czy jest sposób by zrobić coś się dziło po czymś np:podszedłem do drzwi a nagle z tyło kolce zaczeły jechać w moją strone proszę o najłatwieszjszy przykład przepraszam za błedy ale mam dyslekcję i piszę tak jak słyszę.

 

CTRL a mógł byś szybko zrobić jakiś przykład i dać mi go download ja z przykładów szybciej jaże proszę z góry dzieki.

 

Dwa posty, jeden pod drugim w ciągu 3 minut. Używaj edycji posta! Warn.

I radzę w końcu zapoznać się z regulaminem, bo warny gromadzisz niesamowicie szybko. Rób tak dalej a w ciągu 2 tygodni skończysz z banem.

Platyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...