Skocz do zawartości

HASŁO NA BIOSIE!


GladiusX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kto, nie wiem dlaczego, ale wiem jedno... To nie ja. Ktoś założył mi hasło na biosie którego nie mogę rozszyfrować. PROSZĘ POMÓŻCIE! NIE MOGĘ ZRESTARTOWAĆ BIOSU BO KIEDYŚ MIAŁEM Z NIM ZABAWĘ 6 GODZINNĄ!!! JAK ZŁAMAĆ HASŁO OD BIOSU Z POZIOMU WINDOWSA ALBO JAKOŚ TAK ABY JE USUNĄĆ I NIC NIE USZKODZIĆ? PROSZĘ TO WAŻNE POMÓŻCIE!!! :crying: :crying: :crying:

 

EDIT: KU... Powinien się chyba bios otworzyć (takie niebieskie tło) i tam Passoword, a tu mi się otwiera Czarne tło i pisze "Enter CURRENT Passoword" ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to co Pieter mówi. Wyjmij baterię, taka podobna jak do zegarka tylko że większa. Włącz komp. Pokaże się komunikat w stylu "CHKSUM error. Defaults loaded" co oznacza że ustawienia biosu zostały zresetowane, w tym hasło. Wyłącz komp. Włóż baterię. I teraz możesz grzebać w biosie znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

GladiusX, nie słuchaj się ich. Wyjmowanie baterii to najgorsza metoda jaka może być (i niepolecana od wieeelu lat), która wymaga czasem odczekania nawet pół godziny. Od resetowania biosu jest specjalna zworka na płycie głównej, jak myślisz po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A i jak się czyści bios poprzez zworkę - mamy trzy piny 1,2,3. Przekładamy (tak na 3 sekundy) zworkę z pinów 1,2 na 2,3 a następnie spowrotem na 1,2. Całość operacji dokonujemy przy wyłączonym komputerze (nie wolno go włączać gdy zworka zwiera piny 2,3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będzie znowu pier........ się z biosem ;/ Egzotyczna to raczej nie jest (MSI K9AGM3) Cholera... Ale czy to na pewno jest bios? Bo zamiast otworzyło się niebieskie okienko z napisem "Enter Passoword" to wyświetla się czarne z napisem "Enter CURRENT Passoword" i jeżeli 3 razy po pełnie błąd alarm MIDI piszczy. pokazują się białe X jak i włącza się system normalnie. Dzięki Ranmus'owi że powiedział jak ustawić zworkę (zaraz sprawdzę czy takową mam) a to że jest to wiedziałem ale nie umiałem jej przestawiać i nie było to mi potrzebne!

 

EDIT: NIE MOGĘ ZNALEŹĆ TEJ ZWORKI NIC NIE WIDZIAŁEM JAK BYŁA MOWA O TYCH PINACH. JEDNA RZECZ RZUCIŁA MI SIĘ W OCZY. A TAKIE TRZY WYSTAJĄCE IGIEŁKI ZNAJDOWAŁY SIĘ, WRĘCZ MOIM ZDANIEM W MIEJSCU DZIWNYM NIEDALEKO OD BATERII KOŁO PODŁUŻNEGO WEJŚCIA OBOK KARTY GRAFICZNEJ A DOKŁADNIE POD JEJ RADIATOREM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...