Skocz do zawartości

Platvormid


Axel_CC

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Platvormid

 

Gatunek: Zręcznościowa

 

Opis: Gra Platvormid jest grą zręcznościową. Zadaniem gracza jest odbijanie piłki za pomocą swojej platformy. Zasady są chyba tak proste, że nie trzeba ich tłumaczyć- coś podobnego do Ping-Ponga ze starych automatów. Platvormid oferuje dwa tryby rozgrywki: Single Player oraz Multi Player. W trybie Single Player gracz musi zmierzyć się z 9 poziomami, którymi steruje komputer, a gdy uda mu się pokonać wszystkie 9, to czeka go pojedynek z Boss'em. Z kolei Multi Player pozwala zmierzyć się z drugim graczem na tym samym komputerze. Na razie nie ma trybu gry przez LAN/Internet. Tworząc tą grę- myślałem głównie o tym- jak stworzyć prostą grę, z niewymagającą grafiką, ale duża grywalnością... czy mi się udało? Nie wiem, sprawdźcie sami. Na razie to pierwsza wersja gry, dojdą jeszcze poprawki. Wszystkie bugi proszę zgłaszać w tym temacie. Oprócz jednego, nad którym ciągle pracuje- mianowice, że platforma oponenta wchodzi w małe turbulencje gdy jest na prostej linii z piłką... ale w następnej wersji może (oby) zostanie to poprawione. No cóż, życzę miłej gry :)

PS. Radzę przeczytać POMOC zamin włączycie rozgrywkę :]

 

Download:

Mirror 1 ; Mirror 2

Rozmiar pliku: Plik RAR- 1.0 MB / Po rozpakowaniu ~2.2 MB

 

 

Autorzy:

Programowanie: Axel_CC

Fabuła: Axel_CC

Grafika: Axel_CC

Muzyka: Na razie brak

Screeny:

Screen1.jpg

Screen2.jpg

Screen3.jpg

 

(Z góry przepraszam za jakość wykonanym screenów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworząc tą grę- myślałem głównie o tym- jak stworzyć prostą grę, z niewymagającą grafiką, ale duża grywalnością...

 

Grafikiem za dobrym nie jestem, ale głównym celem tej produkcji była jej prostość i grywalność.

Programistą z resztą też za dobrym nie, dopiero się uczę, od czego trzeba zacząć, nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegów wyżej, gra nie jest najoryginalniejsza a z grafiką to nawet możesz paintem zaszpanować tylko się trzeba pouczyć :D Wadzi w grafie mi najbardziej zderzak. Zamiast tego mogę pograć w zwyczajnego ponga, dlatego robienie kolejnego uważam po prostu za niepotrzebne. Na razie także nie oceniam, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, grafikiem dobrym nie jestem, ale zrobię co w mojej mocy żeby poprawić grafikę. Myślałem jeszcze nad dodaniem jakiegoś pojawiającego się w losowym miejscu klocka, w który jak się piłką uderzy, to będzie spadać bonus do gracza który to zrobił (wiecie o co chodzi ?) . Jak go złapie to będą różne dodatki itp. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak muzyki w tego typu grach to duży błąd. Grafika w ogóle nie urozmaicona. Paletka przeciwnika jakoś dziwnie się trzęsie. Gra jest monotonna każdy level powinien wyglądać inaczej a sama gra powinna być bardziej dynamiczna bo takie powolne odbijanie piłki szybko się nudzi. Mam nadzieję że wszystko to poprawisz - wtedy z chęcią zagram bo lubię PONGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://gmclan.org/uploader/4321/blad.jpg błędzik bardzo popularny w tego typy grach sprawdź czy platformy mają ustawione solid

 

Gra nie jest zła ale każdy może ją zrobić w góra 6 godzin

 

Grafika 3/5

Klimat --/--

Pomysł 2/5

Grywalność 3/5

Ogólnie 8/15~2+/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, żałuję.

Co tu napisać... Grafika naprawdę nieciekawa :sleep1: . Muzyka jest... aha, muzyki ani dźwięków nie ma :( . Fizyka jakaś jest, ale poziomem dorównuje muzyce. Odbijanie niewiadomo od czego zależy. Występuje błąd z przeciwnikiem, wspomniany wcześniej, O WŁAŚNIE TAKI. Drugi błąd, z odbijaniem w bok, TU TU TU. A co do AI... Wolę pokopać w piłkę nożną z psem niż grać w ponga z tym jakże zabójczo inteligentym przeciwnikiem, który aż potrafi się ruszać poziomo w stronę piłki :thumbsup: !! Dodatkowo platforma przeciwnika przy staniu w miejscu ćwiczy parkinsona. Fajne też są levele. Nie wiem jak dla ciebie, ale zwiększenie szybkości platformy przeciwnika to bardziej oszustwo, niż poziom trudności :sp_ike: . No i oczywiście pauza wymiata, TUTAJ.

Tworząc tą grę- myślałem głównie o tym- jak stworzyć prostą grę, z niewymagającą grafiką, ale duża grywalnością... czy mi się udało? Nie wiem, sprawdźcie sami.

Prosta , ale bardzo grywalna gra to nie jest łatwe zadanie do wykonania. Nie udało ci się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP większość przeciętnych programistów nie potrafi zrobić odbijania piłki według kątu pod którym się piłka odbija.

Za to w GMie jest od tego

GML
move_bounce_all(0)

Fakt nie zawsze działa jak należy, ale łatwo to naprawić. Więc nie wiem w czym tkwi trudność zrobienia tego w GMie? Góra 2 godziny roboty;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...