Skocz do zawartości

Szybkosc Gier w 6.1 i 5.3


Issen

Rekomendowane odpowiedzi

Staralem sie zrobic prostą gierke w GM. Jestem poczatkujacy i nie jestem pewien czy problem ten dotyczy mnie czy moze wszystkich.

Gdy w obu wersjach GM (6 i 5) dodam "room" i przetestuje taka pustą gre to komputer mi nagle zwalnia. Myszka zaczyna "chaczyc" Muza w winampie zaczyna przerywac. Zuzycie procesora sięga 99%.

(nie bede wam opisywac co sie dzieje jak testuje gry dolaczone bo to juz porazka mam 3FPS i muza w grze chaczy)

Moj komputer: 1,3Gh Athlon, 256 RAM, GF FX 5200 (128 bit), WIndows XP. To wina mojego sprzetu czy ten GM jest poprostu powalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zwykłego wywalania śmieci. Jeśli masz windowsa xp to po wciśnieciu ctr+alt+del fajne okienko, w którym widać co za badziewie masz uruchomione. Jak już wszystko wywalisz i sprawdzisz skąd się to wzięło wyłącz wszystkie niepotrzebne bajery "polepszajace" wygląd windowsa. Potem wyłącz połowe usług i komp przyśpieszy ci prawie dwa razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przykladzie muza mi szarpie

Jest to przeciez zwykly MID. A co do wywalania smieci to watpie aby cos pomoglo bo CoD: UO chodzi i mam 100FPS.

Powiedzcie czy wam tez szarpie muza. Z poczatku myslalem ze wykonuje sie jakas petla w nieskonczonosc. Bo przy przechodzeniu z pokoju do pokoju muza jest normalna tak samo gdy zlapie okno za niebieski pasek. Lecz gdy tylko puszcze pasek lub animacja przechodzenia sie skonczy znowu muza szarpie. :/

Wywalilem wszystkie procesy i dalej nic to nie dalo. Zmienilem nawet zgodnosc uruchamiania GM i tez nic. Przeinstalowalem go. Czy ktos tutaj mial taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

1) Jaką masz wersję Directx'a?

2) Jaką masz wersję sterowników do karty graficznej?

 

Ja robiłem płynne gry w GM na 3 razy słabszym sprzęcie od twojego, więc to wina twojej konfiguracji. Poza tym muzyka w zapodanym przykładzie się nie tnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tle nic nie gra. Na ledwo włączonym windowsie juz tnie. Wywalilem wszystkie programy z Autostartu. Wywalilem wszystkie procesy. Zainstalowalem jeszcze starsza grafe ver 44. Zainstalowalem najnowszy i najstarszy sterownik do dzwięku. Komp jest wolny od jakiego kolwiek paskudztwa typu: spyware wirusy popupy activ x'y czy inne cholerstwa. Odinstalowalem wszystkie zbedne programy. Zupełnie niewiem co jest nie tak bo wszystkie inne programy dzialają. Zrobiłem dosłownie wszystko oprocz reinstalacji. Jutro zabieram się do multibotowania bo ten jebany XP z SP2 to mnie juz dobija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...