Skocz do zawartości

Kierownica


kubal09

Rekomendowane odpowiedzi

Że tak powiem, cześc (sorry za błędy z c ale klawiatura mi nie robi c a jeszcze mozilli nie mam(nowy komp)) . Ktoś(dawno temu) mi powiedział że istnieje poradnik na internecie w którym pisze jak samodzielnie zrobic kierownice(do wyścigów na komputerze) za chyba 20zł(nie pamiętam dokładnie) . Jakbyście znaleźli (nie koniecznie za 20zł - mój próg to 50zł) to byłbym wdzięczny.

 

Pzdr.

Kubal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najłatwiej zrobić kierownicę na coma (ale by działa jak strzałki na klawiaturze) tylko zawsze problem tkwi w sterach, bo zrobić żeby działa w Twoim programie to tylko obsługa portów rs232, ale żeby inne gry widziały ją to już nie takie proste :), moim zdaniem bez podstaw programowania i elektroniki może być trudno, ale nie niemożliwe, może najpierw spróbuj zrobić coś prostego typu myszka (właściwie tylko jeden przycisk albo dwa, nawet bez kursora) i ją obsłużyć. Zobaczysz czy warto brać się za "kierownice" i czy wyskoczyłeś jak Filip z konopi..(indyjskiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, EN 6280 bardzo mądry jesteś <_<

klawiatura ma sterowanie cyfrowe czyli 1 i 0niezależnie jak wciśniesz mocno dostaniesz zawsze taki sam efekt, natomiast do kierownicy trzeba użyć sterowania analogowego(potencjometr) gdzie między 1 a 0 jest jeszcze 0,1 0,2 0,3 0,4 0,5 0,6 0,7 0,8 0,9, czyli im bardziej obrócimy potencjometr tym większą wartość dostaniemy, w tym przypadku siłę skrętu, nie słuchaj laików, ani nie przerabiaj klawiatur na jakiś inny syf. Kierownicę trzeba zrobić najlepiej na USB bo jak już wcześniej pisałem Gameport jest już nie używany, albo po prostu kupić jakąś tańszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to idź na elektroda.pl my tu gry robimy a nie kontrolery, fora pomyliłeś ;p

 

 

taaa, EN 6280 bardzo mądry jesteś <_<

klawiatura ma sterowanie cyfrowe czyli 1 i 0niezależnie jak wciśniesz mocno dostaniesz zawsze taki sam efekt, natomiast do kierownicy trzeba użyć sterowania analogowego(potencjometr) gdzie między 1 a 0 jest jeszcze 0,1 0,2 0,3 0,4 0,5 0,6 0,7 0,8 0,9, czyli im bardziej obrócimy potencjometr tym większą wartość dostaniemy, w tym przypadku siłę skrętu, nie słuchaj laików, ani nie przerabiaj klawiatur na jakiś inny syf. Kierownicę trzeba zrobić najlepiej na USB bo jak już wcześniej pisałem Gameport jest już nie używany, albo po prostu kupić jakąś tańszą.

GMTraker albo ktoś inny. Moglibyście dal mnie to znaleśc? Bo ja teraz zabardzo czasu nie mam. Proszę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, EN 6280 bardzo mądry jesteś <_<

klawiatura ma sterowanie cyfrowe czyli 1 i 0niezależnie jak wciśniesz mocno dostaniesz zawsze taki sam efekt, natomiast do kierownicy trzeba użyć sterowania analogowego(potencjometr) gdzie między 1 a 0 jest jeszcze 0,1 0,2 0,3 0,4 0,5 0,6 0,7 0,8 0,9, czyli im bardziej obrócimy potencjometr tym większą wartość dostaniemy, w tym przypadku siłę skrętu, nie słuchaj laików, ani nie przerabiaj klawiatur na jakiś inny syf. Kierownicę trzeba zrobić najlepiej na USB bo jak już wcześniej pisałem Gameport jest już nie używany, albo po prostu kupić jakąś tańszą.

zmartwię cię laiku, ale nawet w grzybkach na padach wartości są jeszcze w stylu 0,11; 0,12; 0,13; i inne setne (a wycentrowany grzybek niekoniecznie ma pozycję 0,0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego najpierw niech zrobi chociaż działający jeden przycisk a potem bawi się w potencjometry i inne takie, to nie jest zabawa na jeden wieczór (dla laika), czy chcąc programować zrobisz od razu jakieś GTA?? nie bo trza znać podstawy to samo tyczy się elektroniki, nie robiąc nigdy nawet głupiego alarmu nie zrobisz komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale laikiem nie jestem, właśnie jestem na etapie kończenia gitary basowej, zrobiłem też kontroler 12-przyciskowy na USB, więc wiem o co chodzi w elektronice, poza tym kubalku wątpię żebyś zrobił sam kierownicę, chociaż przyszedł mi do głowy jeden pomysł, możesz zrobić tą:http://obrazki.elektroda.net/91_1166550492_thumb.jpg i użyć przejściówki USB na Gameport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po gitarze zabieram się za kierownicę z pedałami na potencjometrach, czyli gaz i hamulec ze skalą nacisku, kierownica oczywiście też analogowo, sprzęgło na przełączniku i skrzynia biegów jak w prawdziwym samochodzie z manualką, wpadłem na genialny pomysł jak to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...