Skocz do zawartości

Zablokowane Kurs języka c++


Egzekutor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Z nudów wykonałem kurs języka c++ (orientowany obiektowo) dla początkujących. W kursie jest kilka zagadnień, które są nie zbędne w rozszerzaniu wiedzy nauki o c++. Aby odtworzyć pliki zamieszczone w kursie potrzebny jest program dev c++ (najlepiej najnowsza wersja). Miłej nauki !

DOWNLOAD: >>TU<<

Proszę aby nie krytykować zbyt ostro xD Gdyż sam nie jestem dobry w c++ i to mój pierwszy kurs ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko bym od razu zapodał też coś o obiektowości, gdyż większość tutaj celuje w tworzenie gier a obiektowość to wymóg a trudna nie jest, wręcz banalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tragiczny aż tak nie jest, opiewa on podstawy, o nich nic tragicznego nie da się chyba napisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 char a; //Typ char, który mo?e przechowywa?: wyrazy, zdania, litery (ogó?em stringi). -128 do 127

 

char to chyba typ znakowy [słownie: 1 znak], a nie string ;S 

 

 bool false;
 

 

wtf?

 

const - Je?eli to dopiszemy (np. const int i = 1) to obiekt b?dzie nie?miertelny* oraz nie b?dziemy mogli zmieni? jego warto?ci. * to znaczy, ?e klamra zamykaj?ca go nie zabije

 

w tym momencie spadłem z krzesła

 

 enum - Jest to lista wyliczeniowa (np. enum int {opis = 1, produkcja = 2, scenopis = 3}; Nadawanie warto?ci 1,2 i 3 nie jest konieczne gdy? to si? zrobi samo przed domniemanie. U?ycie poni?ej:

 

zaczyna liczyć od zera, nie od 1 ;P

 

i tak dalej, i tak dalej...

 

 

 

Serio, zostaw pisanie kursów dla ludzi, którzy się troszkę na tym znają.

 

edit

tak w ogóle to otworzyłem te pliki w notepadzie, nie w devie ;J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platek, to nie jest az tak tragiczne, tylko zabawne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Char to jest jeden bajt i tyle :) Nie musi reprezentować liter. Nawet jeśli go używamy do przetrzymywania znaków, to sam char przetrzymuje jeden, a dopiero tablica umożliwia trzymanie słów i zdań :) Oczywiście, jeżeli kodujemy w UTF-8 no to zakres chara jest za mały, ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałeś, że ten komentarz do kodu nie jest twój tylko Grębosza. W ogóle nie widzę sensu pisania takich kursów skoro jest ich w necie multum, a większość napisana o wiele lepiej niż Twój. Nie chcę tutaj Cię urazić, ale bardziej produktywnie zachowasz się ciągnac dalej naukę języka i zostawiając pisanie kursów w spokoju.

Edit: Powód: błąd poprawiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Z nudów wykonałem kurs języka c++ (orientowany obiektowo) dla początkujących. W kursie jest kilka zagadnień, które są nie zbędne w rozszerzaniu wiedzy nauki o c++. Aby odtworzyć pliki zamieszczone w kursie potrzebny jest program dev c++ (najlepiej najnowsza wersja). Miłej nauki !

DOWNLOAD: >>TU<<

Proszę aby nie krytykować zbyt ostro xD Gdyż sam nie jestem dobry w c++ i to mój pierwszy kurs ;p

Nie rozumiem cię... chcesz kogoś nauczyć czegoś, czego sam dobrze nie umiesz.

Ale teksty są dobre xDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit to chyba dobrze jak jest śmiesznie napisane, wtedy się lepiej czyta.
const - Je?eli to dopiszemy (np. const int i = 1) to obiekt b?dzie nie?miertelny* oraz nie b?dziemy mogli zmieni? jego warto?ci. * to znaczy, ?e klamra zamykaj?ca go nie zabije
Nie gadaj ; o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...