Skocz do zawartości

Jak sprawdzic wymagania swojej gry?


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, ja zawsze podaję na jakiej konfiguracji gra była testowana. Jeżeli u mnie się tnie, to podaję odpowiednio większą.

A jeśli chodzi Ci płynnie? Pozatym nie sądzę żeby te wielkie firmy też oceniały wymagania na oko ;p Więc napewno est jakiś sposób, ale nie wiem jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Zastanawiałem się często jak zrobi się grę nie? to jak potem podać wymagania np. koledze czy mu wejdze czy nie? Czy wymagania sprawdza się jakimś programem?
Nie ma takiego programu, musisz po prostu przetestować grę na jak największej ilości komputerów. Są coprawda programy do zwalniania procesora, ale mało to ma wspólnego z rzeczywistością, ponieważ ważna jest jeszcze karta graficzna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego programu, musisz po prostu przetestować grę na jak największej ilości komputerów. Są coprawda programy do zwalniania procesora, ale mało to ma wspólnego z rzeczywistością, ponieważ ważna jest jeszcze karta graficzna.

Przecież sprawdzanie wymagań takim sposobem jest czasochłonne i dla niektórych niemożliwe, bo nie posiadają kilku koputerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi Ci płynnie? Pozatym nie sądzę żeby te wielkie firmy też oceniały wymagania na oko ;p Więc napewno est jakiś sposób, ale nie wiem jaki.
Jeśli chodzi mi płynie to piszę: "Gra była testowana przy takiej i takiej konfiguracji i chodziła płynnie." :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Przecież sprawdzanie wymagań takim sposobem jest czasochłonne i dla niektórych niemożliwe, bo nie posiadają kilku koputerów.
Ich problem. Firmy nie mają z tym kłopotów. Nie wszystko da się zrobić w domowych warunkach.

 

Można ewentualnie wbudować w grę opcję wyświetlania fps, wysłać grę paru testerów i poprosić ich o wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich problem. Firmy nie mają z tym kłopotów. Nie wszystko da się zrobić w domowych warunkach.

Nie tylko firmy nie mają z tym problemów... ja mam 3 kompy i jak mi się chce to sprawdze na każdym z nich gre z wszystkie taktowania procka i pisze jakie są minimalne i zalecane

ps.

Samo puste okno z gm'a 6.1 wymaga:

Procek: P 200 ; Grafa: 4mb z 3d ; Ram: 32mb - 30fps max

a żeby jakaś prosta gra chodziła płynnie wymaga

Procek: P 333 (podrasowany p233 na p333 :D)

Grafa: 16mb z 3d ; Ram: 64mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich problem. Firmy nie mają z tym kłopotów. Nie wszystko da się zrobić w domowych warunkach.

 

Można ewentualnie wbudować w grę opcję wyświetlania fps, wysłać grę paru testerów i poprosić ich o wyniki.

Ale czy nikt jeszcze nie pomyślał nad jakimś programem, który by sprawdzał wymagania gry? Przecież to by ułatwiło pracę nie tylko zwykłym użytkownikom ale rózwież wielkim firmą, które by jeszcze czerpały za ten program kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolz, jak masz zamiar coś takiego zrobić?

 

Nie ja. Mówię o jakiś firmach, które mogły by się tym zająć. W końcu czego oni już nie zrobili? :P Więc taki programik to był by dla nich drobnostką a pewnie przyniósł by wiele korzyści i oczywiscie kasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, london, to jest niewykonalne i tyle. Przecież już dawno by coś takiego zrobili.

Dlaczego to ma być nie wykonalne ?? wystarczy sprawdzać obciążenia procka, uzycie ramu, obciążenia na karcie graficznej, ilość fps, detaktowanie procka programowo / zapełnianie ramu programowo, ustawić limit minimalnej ilości klatek i już :D (przynajmniej jak dla mnie)

 

Ps. tak cd project to chyba polska firma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Dlatego to jest nierealne, ponieważ nie możesz zasymulować dokładnie jakiegoś tam gorszego procesora na super maszynie po prostu go muląc. Oprócz mocy przeborowej musisz wliczyć także użyte technologie, czy procesor obsługuje SSE, SSE2 itd., wirtualizację, na jakim rdzeniu jest, np. palomino, prescott, venice, horthwood... Oj dużo tego będzie. Zasymulować / emulować możesz coprawda wirtualnie peceta ale nigdy nie będzie on tak naprawdę zgodny z rzeczywistym sprzętem i będą różne odchylenia wydajnościowe. Dokładnie to widać w emulatorach konsol, gdzie jest frame limiter.

 

Sytuacja jest już znacznie gorsza w przypadku kart graficznych, bo tutaj co nowa seria, to nowe technologie, nowe rdzenie itd.

 

Ten co podałeś sposób na warunki domowe w sumie i tak jest wystarczający, można lekko zawyżyć wymagania w stosunku do wyników i powinno być dobrze (o ile nie masz super wydajnej karty graficznej, bo tutaj nie wiem jak będziesz chciał ją zamulić, nie znam takich programów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki jak naprawie kompa strarego to będe testował ale wogóle jak podam wymagania mojego kompa koledze to gra mu nie ruszy!!

Mój komp P3 1.3 256 ram 64 vram a on P3 800 256ram 32 Vram.

Wogóle to chciałbym jakiś testerów znalezć kto chętny??

Gra nad którą pracuje to coś jak GTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...