Skocz do zawartości

gmer.


Jaklub

Rekomendowane odpowiedzi

podejrzewam, że złapałem jakąś kupę z internetu (myślę, że to jakiś rootkit - NOD tego nie wykrywa). komputer działa wolniej, treść dysków lokalnych otwiera się w nowym oknie (nic z tym nie robiłem, to jest cholernie niewygodne).

 

na wikipedii znalazłem artykuł o jakimś programie gmer do wykrywania rootkitów.

 

czy ktoś o tym słyszał? to działający program czy kolejne (no, może nie kolejne - była tylko nieudana próba użycia avasta, po przeczytaniu pewnych artykułów uważam, że głupia) gówno, które zeżre mi komputer, gdy je uruchomię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takich sytuacjach radze po prostu robić comiesięczne kopie systemu. northon ghost bootowany z płyty to moje lekarstwo na wirusy i inne karaluchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takich sytuacjach radze po prostu robić comiesięczne kopie systemu. northon ghost bootowany z płyty to moje lekarstwo na wirusy i inne karaluchy

liveCD (lub format i reinstalacja systemu) to dla mnie ostateczność, a na kopie systemu jest już za późno, pewnie po usunięciu gówna coś z tym zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby z GMERem wszystko ok, ale wolę poczekać na tutejsze opinie.

ten ComboFix wydaje mi się bardziej podejrzany niż GMER (nawet usunięto artykuł na angielskiej Wikipedii), no i trzeba powyłączać wszystkie antywirusy, firewalle, itp.

 

piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że ich nie było a program sam je sobie "stworzył" by być bardziej wiarygodnym?

tak mogło być i z GMERem, i z ComboFixem, dlatego użyłem słów "niby", "wydaje się".

 

napisałem tutaj, żeby się upewnić i nie uszkodzić systemu jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...