Skocz do zawartości

Zablokowane Samsung F480 vs LG KU990i vs Samsung Soul


Ch3mical

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was drodzy użytkownicy. Pomóżcie mi wybrać między 3 telefonami:

-Samsung F480

-LG KU990i Viewty

-Samsung Soul U900

 

 

Wszystkie 3 są w mniej więcej podobnych cenach, a nie wiem który wybrać. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych w tej dziedzinie ^^

 

Interesuje mnie przede wszystkim:

- Jakość muzyki

- Aparat (wszystkie są 5 mp ale który lepiej robi foty)

- Ile trzyma bateria

 

Miałem przez ok. miesiąc Samsunga S7330 (jest to praktycznie to samo co U900 ale ma gorszy aparat) i nie narzekam. Dość fajny. W porównaniu do innych Samsungów bateria jest spox. Proszę o pomoc : ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung F480 sam posiadam, urzekł mnie ten telefon, siec 3G do szybkiego przeglądania sieci, 5 Mpix aparat (robi naprawdę świetnie zdjęcia, tu masz próbkę [to ja i dziewczyna btw]: http://img179.imageshack.us/img179/2213/tapetka.png) ale za to mało aplikacji, ekran się czasem wiesza przez te całą dotykowość i łatwo go porysować (na szczęście jest do niego za free klapka zabezpieczająca) Polecam go. Jestem zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Soul jak prawie cała reszta Samsungów jest strasznie cichy. Aparat 5Mpx, flesz, w ustawieniach ma stabilizator obrazu i polepszoną dynamikę zdjęcia, ja się za bardzo nie znam ale zdjęcia są nawet fajne. Panelik dotykowy to moim zdaniem zbędny bajer, czasem mnie irytuje :P Ale najlepiej jeżeli masz kogoś znajomego, który posiada taki telefon i sam to sprawdzisz. Jeżeli chcesz zagrać w gry od innych itd. musisz je wgrywać przez komputer i na dodatek specjalny program majstrujący w pamięci telefonu.

 

zdjcie465.th.jpg

Przykładowa fotka :P Pierwsza lepsza, chcesz jakieś inne to mów, tutaj akurat można zobaczyć jak wyglądają szczegóły, których zbytnio nie widzę ( ale ja jestem ślepy :P )

 

Co jeszcze mnie denerwuje w tym telefonie... Nie wiem czy to przez siostrę, która przez jakiś czas użytkowała ten telefon, ale gdy spadnie na ziemię z wysokości ~1-1.5m wypada bateria <_< Potrafi to być bardzo wkurzające, gdy przypadkiem wyleci Ci komórka z dłoni prosto na podłogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata ma S7330 to jest tak jak mówię telefon taki sam jak soul tylko ma aparat 3 a nie 5. Też posiada taki panelik. A prawdziwego Soula (u900) to ma kumpel mojego taty. Dał mi się pobawić, dosłownie to samo, nawet wyglądem się dużo nie różni. No nie wiem... ja bym tam raczej się zastanawiał nad F480 i Ku990i chociaż soul też nie ostaje od reszty...

 

 

 

Dzięki za rady pieter, a bateria przy normal użytkowaniu mniej wiecej ile trzyma?

 

 

 

EDIT:

czy mi się wydaje Nobody, czy ty masz ustawiony aparat na rozdielczość 2MP zamiast 5MP ? Bo rozdzielczosc 1600x1200 to chyba 2MP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje Nobody, czy ty masz ustawiony aparat na rozdielczość 2MP zamiast 5MP ? Bo rozdzielczosc 1600x1200 to chyba 2MP...
Zdjęcia 5MP przydają się tylko, kiedy chcesz drukować je na formacie co najmniej A4.

 

http://www.knowyourmobile.com/samsung/sams...ifications.html

Battery Standby 250 hours

Talktime 3 hours

http://www.google.pl/search?q=250+hours+in+weeks

250 hours = no tak półtora tygodnia mniej więcej przynajmniej tak mi wyszło

 

Patrząc po recenzjach: wyjątkowo dobry głośnik jak na rozmiar (ale podejrzewam, że jak większość tego typu będzie ścinał basy), ale można też dokupić lepsze głośniki zewnętrzne.

 

Właściwie jedyne, co może odrzucić od tego telefonu to ekran dotykowy i wbudowany aparat :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, w przypadku telefonów lepiej patrzeć na jakość wykonywanych zdjęć, a nie rozdzielczość, bo ta równie dobrze może być interpolowana. Może i aparaty w telefonach są coraz lepsze, ale żaden telefon Ci nie zrobi pięknego cud zdjęcia przy max dostępnej rozdzielczości. A do uwiecznienia jakiś chwil, wystarczy równie dobrze 2MP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, chyba zmieniłem lub to było fabryczne ustawienie, bawiłem się funkcjami administracyjnymi telefonu :P Zaraz wrzucę widok zza mojego okna na 5Mpx :P

A, tym telefonem chyba nie da się robić zdjęć przednią kamerką ( wideorozmowa only ). Nie ma też funkcji latarki ( świecący się flesz przez dłuższy czas )

 

EDIT:

zdjcie471.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki wszystkim za pomoc. Chyba wybiorę F480. Chociaż nikt się nie wypowiedział na temat KU990 to z tego co czytałem na innych forach jest on gorszy od Tocco. A co do tych aparatów, to jest mi on potrzebny do robienia zdjęć np. z jakiejś wycieczki, czy gdy widzę coś ciekawego a mam pod ręką tylko telefon. Do typowych sesji zdjęciowych mam lustrzankę Nikon D40 :P

 

 

 

E:

A znacie może jakieś programy które umożliwiają odtwarzanie filmów różnych formatów na Samsungu F480 ? Bo na tym mi też sporo zależy. Z tego co wiem LG KU990i potrafi odtwarzać divixy, ale czy f480 to potrafi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Samsungu Avila? Jest on sporo tańszy od F480, fakt- ma gorszy aparat i to bez lampy błyskowej ale to nie jest wielki problem- ale za to lepszy, większy wyświetlacz.

 

 

Sorki za doublepost, ale chciałem troszkę odświeżyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, temat zamykam. Kupiłem sobie Se K800i : )

 

Wcześniej miałem Samsunga D900i więc myślę że SE jest nieco lepszy. Stwierdziłem że nie ma sensu wydawać kolejnych kilku stów na telefon, tylko dopłaciłem mało a mam lepszy telefon i tak mi niepotrzebny lepszy :)

 

Ale i tak dziex wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...