Skocz do zawartości

Wybór lapka


x-drb

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

Siostra poprosiła mnie, żebym znalazł jej laptopa. Próg cenowy to 2600 PLN .

Laptop ma służyć do gier, [najbardziej zależy mi żeby płynnie działały sims2 na wysokich detalach ]. +korzystanie z netu

Popatrzyłem w internecie i mam takie oto pozycje:

 

HP 6735s FU601ES

 

HP 4510s NX413EA

 

HP Compaq Presario CQ60-300EW

 

HP Compaq 6735s

 

HP 550 T5670

 

Jeżeli ktoś może pomóc w wyborze, albo ma jakąś swoją propozycję, byłbym bardzo wdzięczny. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał coś z HP Pavilionów, bo one są tworzone pod kątem zastosowań domowych, do rozrywki. Compaqi są raczej biznesowe. Sprawdź np. ten model: HP Pavilion G60-215EM. Najważniejsze to to, żeby karta grafiki była nVidii lub ATI (AMD). Pod żadnym pozorem nie może być GPU od Intela, bo nie dość, że Vista się będzie ciąć, to jeszcze w gry żadne się nie pogra, chyba że w gry z czasów DOSa i WIN 95/98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny, ale to jest z najnowszej serii :P . Porozglądaj się też po starszych seriach Pavilionów, bo możesz mieć lepszy sprzęt za mniejsze pieniądze tylko dlatego, że został wyprodukowany trochę wcześniej. Na przykład jakieś HP Pavilion z serii DV5-11**. No i inna sprawa, że ja osobiście nie kupiłbym lapka z procesorem AMD, ale to już kwestia gustu i osobistych preferencji co się woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiła sie okazja za małą kase, DELL STUDIO 1537 intel core 2 duo 2.ghz 4 gb ram

320gb dysk, wifi, czytnik kart , bluetooth, karta radeon hd 3450.

Powiem tylko, że wszystkie lapki teraz robione są pod visteshit i trudno dostać stery pod xp.

A zainstalowałem xp i sterowniki wgrywałem pół dnia, ale w końcu wszystko działa w porządku, lapek śmiga haha;DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nikt nie robi laptopów pod przestarzały system (czyt. XP). A, że ludzie mają manię przechodzenia na przestarzałe rzeczy (czyt. XP) to twórcy laptopów mają to gdzieś, bo oni robią sprzęt pod najnowsze, nowoczesne rozwiązania (czyt. Vista). Zresztą, wszystko co złego o Viście to tylko stereotypy nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Jedyna prawdziwa rzecz to to, że ma wyższe wymagania od XP* - ale to jest normalne że system który potrafi więcej, wymaga więcej. Każdy kto miał okazję spędzić z Vistą więcej niż 1 dzień, bez negatywnego nastawienia na ten system, może to potwierdzić. Tak czy siak, niedługo coraz mniej rzeczy będzie chodzić pod XP. Jak wyjdzie DX11, to twórcy gier nie będą się patyczkować, żeby gra chodziła pod DX9, DX10 i DX11, tylko zrobią samo DX10 + DX11.

Zresztą, nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy za darmo z komputerem dostają nowy legalny system i go zmieniają na pirackiego starocia ;x .

 

*i tak jak ludzie sobie zasrywają XPka wszelkimi bajerami upodobniającymi graficznie XP od Visty i potem ten XP będzie na takim samym sprzęcie chodził o wiele gorzej od Visty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...