Skocz do zawartości

Moje dokumenty się otwierają ;/


XxMichałxX

Rekomendowane odpowiedzi

"Kupiłem laptopa sobie fajnego"

Widac na to ze jest niezbyt fajny jak ci takie cos robi. Uszkodzona pamiec? Uszkodzony dysk? Wylaczasz kompa z otwartym okienkim Moich Dokumentow? Rly, z taka ilpscia informacji co dales, nie da sie nic pomoc. Jak stary jest laptop? Moze jakies dane o laptopie? Moze masz zainstalowany Win Beta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoxiPol ta stary rupieć i w ogóle.

 

Nowiutki Samsung R510, Procesor dwurdzeniowy 2.13GHz, RAM 2.99GB, HD 250GB, Karta graficzna GeForce 9200, i bateria trzyma 3-4 godziny B)

 

 

Nakyls i co mam zrobić? Bo w tym temacie w pip jest odpowiedzi i każdy coś innego pisze.

 

 

edit: uu co tu jest. miałem na pendrivie wirusa pt. EXPLORER.EXE

w tym temacie jest:

Odpal edytor rejestru (Start -> Uruchom -> regedit) i przejdź po lewej do gałęzi

HKey_Local_Machine\Software\Microsoft\WindowsNT\CurrenVersion\Winlogon

i odszukaj po prawej stronie klucz UserInit. Prawdopodobnie jego wartość wygląda następująco: C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,userinit.exe.

Kliknij na nim dwukrotnie, żeby go wyedytować i usuń powtórzone userinit.exe; ma zostać tylko tyle: C:\WINDOWS\system32\userinit.exe

 

I już. :lol:

I laptop sie zarazil, niby usunelem i wchodze w rejestr i w ten klucz co ten ziom napisał i zamiast C:\WINDOWS\system32\userinit.exe jest:

userinit.exe,EXPLORER.EXE :o

 

Dać takie jak ten mówił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak się wpycha pena w każdą dziurę gdzie tylko jest możliwość O.o radze CI wyłączyć autoodtwarzanie z dysków wymiennych, aby nie ładowały się robale jak jakieś złapiesz u niepewnej osoby, i zawsze skanuj np. esetem zanim zaczniesz używać pena u siebie. to taka rada odnośnie jak nie złapać syfu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wyłączone autoodtwarzanie wszystkiego, i już dwa razy w życiu się "uratowałem" dzięki temu :D

 

Jak nie pomoże, rób formata, ale problem... :P Będziesz miał wtedy stuprocentową pewność, że nic po nim nie zostało.

 

Zresztą, co to za problem ;/ ?

Przecież widzisz, jakie wartości rejestru się zmieniają. Nic ci się nie zmieni wbrew Twojej woli.

Lub po prostu zrób jakąkolwiek kopię zapasową, choć sam nie wiem, po co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni post raczej niepotrzebny. Explorer.exe to przegląd wina. Wyłącz przez managera ten proces to zobaczysz. Skoro przy autostarcie dopisuje explorer.exe, to to musi być zawirusowana przeróbka, więc wystarczy odrazu po wykasowaniu wpisu uruchomić ponownie komputer. Tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...