Skocz do zawartości

Intro..


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam jestem początkującym Game Makerowcem :))) wiec nie zdzwicie sie jesli to bedzie dla was dziwne pytanie ale prosze bardzo o pomoc bo ja zamierzam zrobić gre "Managera" ale chciałbym by na samym początku gry było intro może ktoś mi to wytlumaczy ? jak to mam zrobić z Góry wielkie dzieńki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Intro ? Juniorator cięzko powiedzieć jak postrzegasz to zagadnienie, czy chodzi ci o krótki filmik przed grą ? Jeżeli tak to wystarczy jeżeli stworzysz osobny obiekt, stworzysz event - Game Start (Jeśli sie nie myle) a nastepnie dasz tam klocek - Exexute a Piece of Code i wlepsiz tam to : show_video(fname,full,loop) gdzie fname to ściezka dostepu, Full to to czy ma byc na caly ekran a loop czy ma byc zapetlony czy nie i ile razy ;) Jeżeli zaś chodzi ci o intro alal Bomber Dual - jesli nie widzialeś ściągnij z www.beaverinteractive.prv.pl . Wtedy jest to zabawa z roomami, i obiektami ale to już trochę więcej roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sprite jako całe intro to raczej głupi pomysł. Ten sprite będzie spowalniał działanie programu Game Maker (gry raczej nie). Radzę raczej pobawić się objektami i roomami (tak jak to było w Bomber Dual na Beaver Interactive). Do stworzenia czegoś tego typu wcale nie potrzebne są jakieś specjalne umiejętności. Zdradzę taki sekret, że podczas tworzenia intra nie użyliśmy ani razu alarmów! Trochę nie wiedzieliśmy jak to zrobić. Posłużyliśmy się niewidzialnymi objektami, image_speedami i animation endami. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaś chodzi ci o intro alal Bomber Dual - jesli nie widzialeś ściągnij z www.beaverinteractive.prv.pl . Wtedy jest to zabawa z roomami, i obiektami ale to już trochę więcej roboty.

 

Niekoniecznie. Jak dla mnie, to łatwiej jest zrobić właśnie takie intro, niż nakręcić cały filmik własnoręcznie, np. kamera cyfrową, czy tam analogową. No chyba, że wykorzystujemy juz gotowy filmik, ale wtedy - co to za satysfakcja? :huh:

 

P.S. - Zmieniłbym nazwę tematu, bo niewiele ona mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to łatwiej jest zrobić właśnie takie intro, niż nakręcić cały filmik własnoręcznie, np. kamera cyfrową, czy tam analogową. No chyba, że wykorzystujemy juz gotowy filmik, ale wtedy - co to za satysfakcja?
mi chodziło o film własno ręcznie zrobiony w 3dsie czy czymś innym ;) ale przyznam ze to tez bardzo duzo roboty modele itp. chyba ze ktos robi ludzi z Boxów :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...