Skocz do zawartości

Zablokowane mapa z pliku OBJ


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z mapą zrobiłem mapę ładuję ją z.obj wiem jak ustawić mapę itd

 

tylko mam problem z kolizją, czyli moja postać przechodzi przez tą mapę zamiast chodzić po niej jak to zrobić ?

 

Chodzi o oś z myślę, że dobrze napisałem, jeśli nie mogę podać screena a i były takie przykłady terrain example,

 

ale nic nie rozumie nie da się tego jakoś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto skrypty z wersji 0.2 XenoNa (wtedy był pisany tylko w GM, a więc obsługa terenu tam się znajdzie):

https://gmclan.org/up1105_3_XenoN_Core_0_2_Scripts.html

:)

(rozpakuj i zaimportuj do GMa, w razie pytań pisz, a wszystko wyjaśnię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w XenoN było coś takiego (sprawdź xenon_terrain_... chyba)

Tak ale jak to wykorzystać :(

 

P.S jak włożę script wyskakuje error przy ładowaniu .

 

 

edit

error : In script xenon_draw_terrain_simple_layer_opti line 1 pos 539: Unknown function or script: xenon_core_camera_from_x

In script xenon_draw_terrain_simple_opti line 1 pos 451: Unknown function or script: xenon_core_camera_from_x

 

może mi ktoś pomóc ? będę wdzięczny może jakiś przykład jest który ładuje mapę z obj i ma poprawną kolizję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki error? podaj tresc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki error? podaj tresc

 

Podałem wyżej zrobiłem tak jak napisałeś na pw i nic dalej przechodzi ma ktoś inny pomysł ?

 

 

EDIT:

 

Problem rozwiązany dzięki za pomoc tak naprawdę nie trzeba skomplikowanego silnika robiłem teren do mojej gry Za Mieczem 3D ładowanie z .obj i mapę z innego formatu ale mam niezły plan :thumbsup:  gra chodzi mi jeszcze na 100fps a mam ludzi,drzewa, prawie wszystko jest dobrze

 

temat zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...