Skocz do zawartości

E Bank


Cora Wind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :P

Chciałbym zapytać czy korzysta ktoś z jakiegoś E Banku? Jeśli tak, chciałbym żeby mi jakiś polecił.

Aha i mam jeszcze klika pytań

- Ile trzeba mieć lat aby takie konto założyć?

- Jak wygląda wypłata?

- Czy zabierane są jakieś procenty z wpłaty?

- Ile kosztuje utrzymanie takiego konta?

 

Bardzo proszę o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteligo:

- 18 (ale jest jeszcze jakieś co od 16)

- poprzez karte kredytową, lub też przelew przez internet (do tego masz karte ze zdrapkami ktore wykorzystujesz przy potwierdzaniu transakcji)

- o ile wiem to nie (przelew internetowy, choć przy wypłacie z bankomatu nie zauważyłem dodatkowego spadku kwoty na koncie), tak czy inaczej procenty sa też naliczane dla Ciebie (co prawda male ale to juz jakis bonus kasy :P)

- płacisz tylko za karte kredytową oraz opłaty za usługe SMS (informowanie via sms) czy tym podobne usługi, które możesz w każdej chwili wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem, przecież to działa tak samo jak "normalne" konto, kase dostajesz do ręki, w bankomacie :P

choć przy wypłacie z bankomatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Izzykonto w mBanku:

 

Ile trzeba mieć lat aby takie konto założyć? -- 13 lat

Jak wygląda wypłata? -- podchodzisz do bankomatu, wkładasz kartę, wstukujesz pin, kasa wychodzi :) Lub przelewem na inne konto.

Czy zabierane są jakieś procenty z wpłaty? -- od bankomatów BZWBK i jakichś tam innych nie, od pozostałych po pięć złotych. Przelewy darmowe.

Ile kosztuje utrzymanie takiego konta? -- 0PLN+0PLN karta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Cora Wind, co się tak przejmujesz wiekiem? Pochodź po bankach, poszukaj ofert, a zobaczysz że niektóre mają oferty także dla młodocianych - jedyny warunek jest taki, że przy zakładaniu muszą towarzyszyć rodzice. Swoją drogą wolę mieć konto w "normalnym", stacjonarnym banku, ze swoim oddziałem. Lubię brzydko mówiąć "opierdalać" na żywo w cztery oczy, a nie przez telefon. :P

 

Co do podatku, to nic z twojego konta nie jest pobierane bez twojej zgody. Przecież obowiązuje tajemnica bankowa i administracja nie może tak normalnie sobie kontrolować skąd ty na tym koncie masz pieniądze. No chyba że nagle masz wpływ rzędu 500.000 zł, to bank może zgłosić to do skarbówki celem zweryfikowania czy tak duża kwota wpływu nie pochodzi z nielegalnego źródła. No i jeszcze administracji przysługuje wgląd na wniosek, np. są w toku jakiegoś postępowania (np. karnego, zeznania podatkowe się kompletnie nie zgadzają, a w grę wchodzą duże pieniądze itd.). 3000zł to jest nic i nikt sobie taką kwotą głowy zawracać nie będzie. Możesz zarabiać na czarno nawet 10.000zł, to i tak nie będziesz miał kontroli. Przecież banki nie będą sobie strzelać w stopy i niepotrzebnie tracić klientów.

 

Teraz co do zarobku, jeżeli załóżmy jest to legalna praca (umowa o pracę) czy też zlecenie (za wyjątkiem umowy o dzieło, bo tutaj sam musisz odprowadzić), to podatki opłaca za Ciebie pracodawca, Ty na konto dostajesz już kwotę z odliczonymi podatkami. Jedyne co możesz dostać przy kwocie rzędu 3000zł na rok, to zwrot podatku (który zapłacił za ciebie pracodawca) z tytułu nadpłaty, bo przy tak małej kwocie obniżenie podstawy opodatkowania z tytułu KUP a potem składek na ubezpieczenie zdrowotne (społeczne pomijam, bo jesteś za młody i pracodawca skorzysta z ulgi) zniweluje całą kwotę podatku. A zresztą i tak nie przekroczyłbyś kwoty wolnej od podatku, więc nawet nie ma co gdybać. Jeżeli natomiast te 3000zł to kwota zarobiona na czarno, to jasnym jest że nic nie robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Trzeba mieć legitymacje przy zakładaniu takiego konta?

Tak, musisz podać numer do wniosku.

- @ranmus: Moja mama mówi że trzeba jakiś podatek roczny płacić jeśli przekroczę kwotę 3000zł, to prawda?;|

No cóż, za coś trzeba kraj utrzymać :) Podatek trzeba zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
- @ranmus: Moja mama mówi że trzeba jakiś podatek roczny płacić jeśli przekroczę kwotę 3000zł, to prawda?;|
O jakim ty podatku mówisz? O dochodowym? Na jakich zasadach? Karty? Ryczałtu? Ogólnych? A może o dochodzie kapitałowym?

 

Ile razy mam powtarzać że w przypadku umowy o pracę lub umowy zlecenia, to twój zleceniodawca na bieżąco opłaca za Ciebie podatek dochodowy? To nie jest tak, że jak zarabiasz kasę, to przez cały rok nic nie płacisz, a po roku opłacasz sam sobie podatek dochodowy (skupiamy się tylko na umowie o pracę i zlecenia, umowa o dzieło czy zyski kapitałowe z oszczędności to inna bajka :P)...

 

Szybki przykład. Podpisujesz umowę zlecenie na 2 miesiące (wakacje) i łącznei zarabiasz przez te 2 miesiące 3400zł netto. Przychodzi rok 2010 i musisz się z tego rozliczyć. Dla uproszczenia zakładamy że to były twoje jedyne przychody w roku 2009. Dostajesz pit 11 od zleceniodawcy gdzie masz uwzględnione wszystkie kwoty związane z tobą, potrzebne do rozliczenia z urzędem skarbowym. Bierzesz pit 37 i przepisujesz z pit 11 przychód, kup, zaliczkę na podatek dochodowy, składki na ubezp. społ i zdrowotne.

 

I teraz załóżmy, że podstawa od której należy obliczyć podatek dochodowy to 3200zł, to według wzoru (18% podstawy wymiaru minus kwota 556,02) wychodzi tobie:

19,98 zł należnego podatku dochodowego. Od tego podatku dochodowego możesz jeszcze odliczyć składkę na ubezpieczenie zdrowotne. I teraz załóżmy że nie wiem... no wyszło dajmy na to 10zł (oczywiście kwoty są bzdurne, bo ja podaję tylko przykładowo), to tę kwotę należnego podatku porównujesz sobie z kwotą zaliczki na podatek dochodowy jaką odprowadził za Ciebie zleceniodawca w ciągu tych 2 miesięcy. Jeżeli zapłacił więcej, to masz nadpłatę podatku dochodowego i dostaniesz zwrot z tej części kasy. Jeżeli zapłacił mniej, to powstaje niedopłata i trzeba dopłacić troszkę do podatku dochodowego. Rozumiesz? Dopłacić a nie zapłacić cały bo już prawie cały masz opłacony poprzez zaliczki odprowadzane przez zleceniodawcę. Tak czy siak rzadko jest niedopłata. Zazwyczaj jest nadpłata. :)

 

Reasumując kwota wolna od podatku to taka kwota, która po wyliczeniu podatku (18% podstawy wymiaru minus kwota 556,02) wynosi 0zł. W takim przypadku dostajesz zwrot całej kwoty zaliczki na podatek dochodowy jaki opłacił za Ciebie zleceniodawca.

 

Zrozumiano?

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Natomiast jeżeli Twojej mamie chodzi o podatek Belki czyli od dochodów kapitałowych (w tym oszczędności na koncie bankowym) to zasada jest podobna. Ty nie płacisz tego podatku osobiście, bo to Bank za Ciebie opłaca.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Podatek dochodowy to musisz w całości płacić sam NA BIEŻĄCO np. w przypadku własnej działalności gospodarczej, umowy o dzieło czy np. spadku po bogatym wujku. Potem przychodzi rok podatkowy i musisz te wszystkie kwoty uzbierać w całość przeliczyć i Ci wychodzi znowu czy masz niedopłatę czy nadpłatę, a jeżeli masz kwotę wolną od podatku do dostaniesz zwrot całego podatku, KTÓRY OPŁACAŁEŚ NA BIEŻĄCO.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kwotę wolną od podatku nie traktuj jako kwoty, po przekroczeniu której trzeba coś zapłacić, tylko traktuj jako kwotę, która uprawnia do zwrotu tobie kwoty podatku, jaką już opłaciłeś (lub opłacił za Ciebie płatnik, np. pracodawca, zleceniodawca, bank itd.) w danym roku podatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...