Skocz do zawartości

Potyczki Algorytmiczne


Platyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem ciekawe kto z GMClanu będzie brał udział w tym roku w Potyczkach Algorytmicznych?

Strona konkursu: http://www.konkurs.adb.pl

 

Brał ktoś już kiedyś udział? Jak poszło?

 

Lukałem sobie na zadania z poprzednich lat. Całkiem ciekawe. Niby wydają się dużo prostsze niż te z OI, ale jest na nie strasznie mało czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w tego typu konkursach nie biorę udziału. To samo jest z Kangurkiem Matematycznym - 90 minut na 30 zadań, czyli po 3 min na jedno zadanie, a na zadanie za 5pkt trzeba poświęcić ok. 10 min.

 

Jest spora różnica między Kangurem na którym siedzisz, piszesz i koniec, a konkursem na któy rozwiazania wysyłasz przez internet, i co 1-2 dni chyba się pojawia jakieś 1-4 zadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangur właśnie daje niby szansę wykazania się, ale nie lubię jak wariat śpieszyć się i nie mieć nawet czasu na wpisanie odpowiedzi na kartę. Dlatego też pierwsze zadania za 3 pkt robię w 10 min, co i tak daje mi 5 zadań, których nie zdążę spokojnie zrobić.

 

A ten konkurs nawet fajny. Znalazłem jedno z prostszych DLA MNIE zadań (przy czym prostsze znaczy, że jest szansa, że za za rok, dwa je zrobię :P):

 

http://main.edu.pl/user.phtml?op=showtask&...wyl&con=OI9

 

Sorka za mały offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to zadanko co ty podałeś to jest z OI a nie z PA :)

A do OI się teraz ostro przygotowuję. Może za rok się uda coś osiągnąć. =)

Jak jest się finalistą to ma się automatycznie 100% z matury rozszerzonej z infy i wstęp na każde studia.

Ale zadania są hardkorowe. Do drugiego etapu przejdę spokojnie, ale tam już będzie ciężko. No ale mam jeszcze 2 szanse (2 i 3 klasa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w tego typu konkursach nie biorę udziału. To samo jest z Kangurkiem Matematycznym - 90 minut na 30 zadań, czyli po 3 min na jedno zadanie, a na zadanie za 5pkt trzeba poświęcić ok. 10 min.

Ja jak ide na Kangura to zawsze wychodzę 15 minut za wcześnie bo nie ma już co robić ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze brakuje czasu na około 5 ostatnich zadań, no ale jest pewna różnica między Kangurem w podstawówce, a Kangurem w liceum :P

 

I co ty Grabarz w ogóle na kangurze robisz jak sobie z prostymi równaniami nie radzisz xD

(Tak wiem, pamiętliwy jestem =) )

 

No ale to temat o Potyczkach, a nie Kangurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabarz, zawsze jak ktoś tak robi to od razu do głowi mi przychodzi "kolejny idiota, co przyszedł se dla jaj i pewnie 80% zadań źle zrobił". No cóż, u mnie w szkole każdy takową osobą jest. Ja zawsze te 5 strzelam, w tym roku tak sobie mi wypadło, trzy zadania mam źle - dwa za 5pkt, jedno za 4pkt xD .

 

https://gmclan.org/uploader/4218/lol.gif

 

Padłem :D !! To jest pytanie z kategorii STUDENT !!

 

I po co ten temat, skoro połowa GMClanu powyższego zadania nie zrobi XD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdym tego typu konkursie jest choć jedno banalne zadanie.

 

Ale ja już się pogubiłem. Mówisz o kangurze?

 

Ludzie my tu mieliśmy gadać o Informatycznym konkursie nie matematycznym!

 

Dobra więc rozumiem że nikt to w Potyczkach Algorytmicznych udziału nie bierze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze brakuje czasu na około 5 ostatnich zadań, no ale jest pewna różnica między Kangurem w podstawówce, a Kangurem w liceum :P

 

I co ty Grabarz w ogóle na kangurze robisz jak sobie z prostymi równaniami nie radzisz xD

(Tak wiem, pamiętliwy jestem =) )

 

No ale to temat o Potyczkach, a nie Kangurze.

Mówisz o gimnazjum?

Na kangurze nie ma równań <_<

 

Grabarz, zawsze jak ktoś tak robi to od razu do głowi mi przychodzi "kolejny idiota, co przyszedł se dla jaj i pewnie 80% zadań źle zrobił". No cóż, u mnie w szkole każdy takową osobą jest. Ja zawsze te 5 strzelam, w tym roku tak sobie mi wypadło, trzy zadania mam źle - dwa za 5pkt, jedno za 4pkt xD .

Dziwne, zawsze mam więcej niż 50%

 

Lol, B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o gimnazjum?

Sory pomyłka. No tak w pierwszej gimnazjum jesteś. Pomyliło mi się bo w tamtym temacie było dużo gadania o podstawówce :P

 

Na kangurze nie ma równań <_<

Może i nie ma równań, ale jest myślenie, a ty właśnie tego nie potrafisz, sądząc po tamtym temacie (dobra wiem, jestem okropny:P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...