Skocz do zawartości

osobne dla obiektów


kapcior7

Rekomendowane odpowiedzi

dzieńdobry mam chyba banalny problem mam object1 który jeżeli ma sprite w lewo to globalna zmienna znienia sie na 1 jezeli ma w prawo to na 2 i jeszcze tam jest jezeli nacisniesz CTRL i global.zmienna = 1

 

to strzela w lewo a jak global.zmienna = 2 to strzela w prawo noi tu sie pojawia problem bo jak strzele np 5 strzałów w prawo odwróce się w lewo i strzele to te strały strzelone w prawo zawracają xD

 

wie ktos jak to zrobić dodam tyle że to gra platformowa xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platyna, ale sam przyznasz, że nie zawsze można. Czasami sprity muszą uwzględniać kierunek padania promieni słonecznych i wtedy po prostu musisz użyć 2 dla obu kierunków. :)

 

Tak, masz rację. Jestem pewny, że ten człowiek z pewnością robi takie trudne rzeczy, a teraz po prostu zapomniał czym się różni step od create. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo nie chce miec np ilisci cyfr w cyfrach lub liczbach tylko chce zeby był namalowany gościu lub coś innego a bardziej rozwinięcie to np mam 1 życie max żyć można mieć 5 i mam np 3 zycia to licznik musi malować 3 sprity lub obiekty i mają być 3 ciężko to jest wytłumaczyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GML
___________________________________________

 

FATAL ERROR in

 

action number 1

 

of Draw Event

 

for object obj_live:

 

 

 

COMPILATION ERROR in code action

 

Error in code at line 2:

 

draw_sprite(x+i*50,y,spr_live)

 

 

 

at position 31: Wrong number of arguments to function or script.

 

JAKIŚ BŁĄD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże nie umiesz czytać?

Zapomniałem o jednym argumencie i złą kolejność dałem, ale chyba nie tak trudno do tego samemu dojść

 

draw_sprite(spr_live,-1,x+i*50,y)

 

Jak błąd wywala to najpierw myślimy co on znaczy, a nie od razu wrzucamy na forum żeby inni za nas robotę odwalili -_-

 

JAKIŚ BŁĄD

I proszę na mnie nie krzyczeć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ludzie! Nie róbcie oddzielnych spritów dla lewo i prawo tylko obracajcie je za pomocą image_xscale!
A niekoniecznie Platyna.

W skrajnych przypadkach, aby gra cacy działała i wszystkie obliczenia co do pozycji się zgadzały...

E, inaczej...

Po prostu, czasem dużo wygodniej mieć punkt zaczepienia obiektu (punkt x,y) dokładnie w jego lewym górnym rogu.

 

I jeszcze coś...

Jaki piękny jest poziom tego forum.

Taki banalny problem, a po 25 postach dalej autor sobie nie radzi...

 

Platyna...

Czemu używasz GM6... ;/

To nieładnie.

Trzeba korzystać z najnowszych wersji aplikacji.

Co, dobrego cracka znaleźć nie możesz... :P ?

 

Bo tu Cię muszę, e, ochrzanić (czytaj: nie zgodzić się z Tobą), bo skoro sam postanawiasz wbrew logice i wszystkiemu, co normalne korzystać ze starszej wersji programu, to już w Twojej mierze jest załatwić se konwerter, aby móc oglądać przykłady/cudowne gry innych userów.

 

Topic: File is deleted.

Fajny hosting se obrałeś... ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niekoniecznie Platyna.

W skrajnych przypadkach, aby gra cacy działała i wszystkie obliczenia co do pozycji się zgadzały...

E, inaczej...

Po prostu, czasem dużo wygodniej mieć punkt zaczepienia obiektu (punkt x,y) dokładnie w jego lewym górnym rogu.

Owszem. Ale w 90% przypadków można spokojnie umieścić w środku. A w 99% jeśli robi to ktoś kto zadaje takie pytania i pisze 4 posty pod rząd :)

I czasem lepiej zrezygnować z wygody żeby plik był mniejszy i mieć przejrzyściej.

Wyobraź sobie jakby miał ze 30 animacji. Biegi, chody, skoki i inne dziadostwa

 

I jeszcze coś...

Jaki piękny jest poziom tego forum.

Taki banalny problem, a po 25 postach dalej autor sobie nie radzi...

Poziom forum? Ja bym podważał poziom autora. Dostał już co najmniej jedno rozwiązanie

Chociaż w sumie poziom forum nie powala. Fakt

 

Platyna...

Czemu używasz GM6... ;/

To nieładnie.

Trzeba korzystać z najnowszych wersji aplikacji.

Co, dobrego cracka znaleźć nie możesz... :P ?

Nie trzeba :)

Szczerze mówiąc, nie szukałem.

 

Bo tu Cię muszę, e, ochrzanić (czytaj: nie zgodzić się z Tobą), bo skoro sam postanawiasz wbrew logice i wszystkiemu, co normalne korzystać ze starszej wersji programu, to już w Twojej mierze jest załatwić se konwerter, aby móc oglądać przykłady/cudowne gry innych userów.

Owszem. Jeśli chce korzystać z dobrodziejstw przykładów i gier. Ale jeśli ktoś chce korzystać z mojej pomocy to ja już się fatygować nie będę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...