Skocz do zawartości

?adowanie


Kargul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam straszny problem w GM 7.0 Pro. Wszystko działało normalnie do dziś. Otóż postanowiłem zrobić grę platformową i chciałem przetestować skok (grawitacja). Jednak jak odpalam grę to mija pół minuty a dopiero potem włącza się ładowanie. Nie wiem dlaczego, ale z każdą grą jest tak samo. Nawet z tymi przykładami (1945, street racing, space cleaner itd...)

 

Proszę o pomoc. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komputer zbyt długo był dzisiaj włączony i nie miał przerw. Przy niektórych komputerach można sobie grzać ręce na obudowie jak cały dzień "chodzi", ja miałem kiedyś cały dzień włączony i działy się na prawdę dziwne rzeczy (wiem, że to głupio brzmi ale to prawda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisało mi że trzeba zainstalować jakieś aktualizacje... Poczekałem 5 min. Komp się sam zrestartował i wyskakuje mi okienko:

"Złośliwe oprogramowanie zostało usunięte". No i nic mi to nie dało... Wszystko jest nadal to samo.

A mi się nie chce czekać! ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nasz kochany GM...

 

Dwie sytuacje z życia:

 

1. Dotycząca mnie. Miałem kiedyś coś takiego, że gry włączone w GM z początku chodziły w ~60fpsach, mimo, że były dosłownie puste (działo się to z każdą grą zrobioną w GMie, 6 jak i 7).

I z czasem ten fps malał.

Aż kończyło się tak, że po 2-3 minutach gra chodziła w 15 fpsach.

 

Zawsze w takiej sytuacji restartowałem kompa i wszystkie gry działały normalnie.

Dziwiło mnie to, że czasem gry działały normalnie, a czasem trzeba było restartować kompa.

 

Ale w końcu doszedłem o co chodzi.

Było to mniej więcej tak: robiłem jakąś tam grę. Gry odpalały się normalnie.

Zminimalizowałem GMa, włączyłem TrackManię na chwilę, bo chciałem coś zobaczyć. Wyłączyłem TrackManię, i gry chodziły wolno.

 

Jak się okazało, od momentu włączenia jakiejkolwiek większej gry (myślę, że chodzi o DirectXa, ale to w sumie bez sensu...) gry z GMa się pieprzyły.

Po reinstalce było normalnie.

 

I 2. sytuacja, dotycząca Shockera... :P

 

A mianowicie kiedyś miał tak, że jakakolwiek gra zrobiona w GMie posiadająca tilesety strasznie mu się cięła.

Z tego co się orientuję jemu też ten problem po reinstalce zniknął, ale nie jestem pewien :P

 

Reasumując, reinstaluj Windowsa.

I myślę, że nawet wersja przyspieszona (bez formatowania dysku) może zadziałać... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...