Skocz do zawartości

Round-Jumper Demo


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Round-Jumper Demo

Gatunek: Nie wiem

Opis: Fajna gierka, w której wcielasz się w piłkę, która odbija się od lecących na dół klocków. Musisz dostać się na sam szczyt. Jeżeli chcesz mocniej odbić się od klocka pod tobą kliknij strzałkę na dół - twoja grawitacja tymczasowo się zwiększy. Kierowanie strzałkami lewo i prawo.

Download: https://gmclan.org/up5208_4_Round_Jumper_Demo.html

Rozmiar: 1020KB (1,02MB)

Autorzy:

Programowanie: Mazo

Fabuła: Mazo/IcyTower

Grafika: Mazo/Game-Maker(tło)

Muzyka: Game-Maker(jeden odgłos :D)

Screeny:

https://gmclan.org/up5208_6_sc2.html

https://gmclan.org/up5208_6_sc1.html

 

edit: screeny zbytnio nie zachęcają ale gra sie o wiele lepiej - ściągajcie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna gierka,
- nie nie fajna

ale gra sie o wiele lepiej - ściągajcie
- wcale nie, gra sie jeszcze gozej niz wyglada to na screenach

 

pilka odbija sie w zupelnie nieprzemyslany sposob...

 

i na dodatek autor sam sobie wstawia 5

 

jedyny plus, brak muzyki ktora napompowala by obietosc pliku, zupelnie niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/5, wepchnij to sobie w d. Kiedy zobaczyłem napis "Wygrałeś! Przechodzisz do następnego poziomu" miałem skłonności samobójcze (choć po walnięciu w enter ujrzałem ten sam poziom). Wywalenie tej "gry" było przyjemniejsze od niej samej.

A co miałem napisać vspeed+=10 ?

To jedna z bardziej inteligentnych opcji, ale wtedy trzeba ograniczyć prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Dokładnie. Już nie mówiąc o opisie. Michał, naucz się, że w opisach gier pisze się bezstronnie. Po prostu- opis gry. Bez żadnych fajna, fajne, super, wypi****lone w kosmos(chyba że to ostatnie to opis co się stało z graczem xD).

 

Nie oceniam. Tylko skrajne przypadki zasługują na 1/5.

 

E: Że to demo, to powiem, co masz zrobić, żeby było lepiej:

-Dodaj muzyke,

-Zrób bloki w różnych kolorach,

-Dodaj jakieś pojawiające się z nowymi levelami przeszkody, jak blok wywalający z super speedem w dół, czy siatka energetyczna, która zabija,

-Ogranicz czas na każdy level,

-Niech co level bloki poruszają się szybciej(może tak masz, nie wiem, nie zauważyłem, ale jak jest to tego nie widać),

-Nie wyłączaj gry po gej-ołwerze.

E2:

-Ogranicz życia do np. 3

-Dodaj kilka power-upów(+życie,nieśmiertelność na kilka sekund itd.)

-Zrób menu główne

-Po straceniu żyć niech nie wywala z gry, tylko pokazuje jakiś tekst(animacje, nie napis w show_message) i wyrzuca po nim do menu.

-Efekty dźwiękowe np. na skakanie i odbijanie się w dół, jak w dolną część bloku przywalisz.

 

Można wiele dodać do takiej skakaniny, ale bez przesady :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Niech co level bloki poruszają się szybciej(może tak masz, nie wiem, nie zauważyłem, ale jak jest to tego nie widać),

 

bo grałeś 5 sekund i stwierdziłeś że głupia gra.. jakbys dluzej pogral to by ci sie spodobala.

 

zrobilem alarm[0] w ktorym jest przyspieszanie tych klockow. w pierwszym levelu alarm[0]=200 w nastepnym 150 w nastepnym 100, 70, 50 , 40, 20, 5 itd.

 

Ja osobiście doszedłem do 5 levela ale przegrałem w nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo grałeś 5 sekund i stwierdziłeś że głupia gra.. jakbys dluzej pogral to by ci sie spodobala.

 

Odpowiadanie na to, to jak walka z wiatrakami, ale powinieneś wiedzieć, żeby nie przekonywać ludzi do swoich gier pisząc w taki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie:

Jest to wspaniała gra edukacyjna. Doskonale odzwierciedla zasady fizyki panujące w otaczającym nas świecie! Zarówno młodzi jak i starci gracza mogą się wielu rzeczy nauczyć. Osobiście nigdy bym nie pomyślał, że właśnie w taki a nie inny sposób odbije się piłeczka.

 

Grafika:

Ta część również prezentuje się niezwykle zachęcająco. Kto by pomyślał jak wspaniale może wyglądać grafika złożona z trzech elementów. Niezwykle starannie wykonane tło, klocek wywołujący odruchy podobne do tych jakie człowiek miewa po wypiciu dwóch litrów na głowę oraz piłeczka o której aż nie wiem co powiedzieć. Całość zapiera mi dech w piersiach i wywołuje zatwardzenie.

 

Muzyka:

Dogłębnie poruszający nawet najbardziej nieugiętego gracza odgłos uderzenia w platformę doskonale współgra z całą resztą. Przy odpowiednim rozpędzeniu piłeczki wśród gęsto ułożonych platform możemy się poczuć dosłownie jak na koncercie rockowym podczas solówki perkusisty.

 

Polecam tą grę wszystkim wielbicielom mocnych wrażeń!

 

Oczywiście dałem ocenę 5/5! Chciałbym zobaczyć jak autor spuszcza się ze szczęście z powodu tych zasranych gwiazdek które tak rozświetlają jego życie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś powiedzieć "wyłącza i daje się usuwać z dysku"?
Przepraszam, już poprawiłem pomyłkę :)

 

Platyna: Solidnie napisana recenzja, brawo ^_^

 

A teraz pytanie.

Ile robiłeś tą grę i dlaczego wystawiasz na forum gry robione 2 minuty ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro klawisz w dół zwiększa prędkość piłki, a im większy tor spadania piłki, tym większa jest jego prędkość, to można dojść do końca poziomu w paru skokach, jeśli w najwyższym punkcie skoku piłki wciśnie się klawisz DÓŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...