Skocz do zawartości

Szachy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie :

wpadłem na taki pomysł, że możnaby zrobić bota do szachów. poprostu gracz sobie ustawia myszką daną pozycję w grze szachów np na kurniku i wtedy mu sie pokazują w bocie najrozsądniejsze ruchy..

 

nie wiadomo tylko jak zrobić sztuczną inteligencje do szachow.. ale widzialem w necie jest duzo programow w ktorych MOZNA USTAWIC SOBIE POZIOM TRUDNOSCI KOMPUTERA I GRAC Z NIM. czy wiecie moze jak zrobic taką inteligencje, albo wykorzystac do tego jakis program szachowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się za to wogóle nie zabieraj. Nie dasz rady nawet zrobić poziomu trudności "Banalny" ;]

 

Kurcze grałem kiedyś w jedne takie szachy. Sztuczna inteligencja była tam tak zadziwiająca, ze poprostu grałem i podziwiałem ruchy peceta.

Nie miałem z nim szans :P

 

Kurcze a ogólnie fajnie by było zrobić szachowe zawody GMClanu przez kurnik xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, takie zawody to dobry pomysł.

 

Co do takiej sztucznej inteligencji. Najłatwiej było by Ci po prostu zrobić bazę danych z ruchami... do tego jeszcze coś do sprawdzenia opłacalności ruchu i tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, takie zawody to dobry pomysł.

 

Próbowałem z rok temu zorganizować na Nukeboard ale nie było wielu chętnych wiec nie c nie wyszło z tego :P

Może na GMClanie wypali.

Zajmiesz się tym? ;>

 

A ty Michał jak chcesz ludzi na kurniku ogrywać to se odpal jakieś fajne szachy na peceta i patrz jak komp reaguje na ruchy przeciwnika zamiast samemu pisać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym obawiam się, że jest jakiś bot do tego.

 

Platyna, a to organizuj i tu. Ja raczej nie dam rady, siedzę właśnie i nanoszę kolejne modyfikacje na stronie, a mam jeszcze małą robotę do wykonania po za tym. Tak czy inaczej ja jestem chętny i na pewno znajdę dzień by dołączyć się do rozgrywki. Woock też może będzie chętny bo czasami pogrywamy razem w kawiarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty Michał jak chcesz ludzi na kurniku ogrywać to se odpal jakieś fajne szachy na peceta i patrz jak komp reaguje na ruchy przeciwnika zamiast samemu pisać tongue2.gif

kur** chciałem tak zrobic se sciagnalem wszystko zaplanowałem a te s**i z kurnika cwele zrobili takie zabezpieczenia ze jak włącze ten program do gry w szachy to sie tak tnie i przerywa połączenie ze dupa a jak wyłącze ten program to odrazu wszystko na kurniku wraca do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi Michał bo chyba nie za bardzo rozumiem:

Jak to jest że przyjemność ci sprawie gra w szachy tylko po to by kogoś ograć kopiując ruchy peceta?

To jest strata cennego czasu, a fajniejszy się od tego nie zrobisz. Wręcz przeciwnie.

Zawsze cię miałem za dziwnego człowieka ale bez przesady...

 

Gra się po to by pograć i spędzić fajnie czas a nie dla wygranej.

Oczywiście dla wygranej też można grać i ABSOLUTNIE NIC przeciwko temu nie mam. Ale jak gra się dla wygranej to dla satysfakcji z wygranej a co to za satysfakcja jak to nie ty grałeś tylko pecet?

 

Dwa słowa: ogarnij się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rownie dobrze mozesz sciagnac jakis program do szachow, odpalic kurnik i kopiowac ruchy przeciwnika do gry i zobaczyc jak komp bedzie na to reagowal. Wtedy Ty robisz taki ruch jaki komp, proste co nie? Tylko na ... ci to? ; o

 

czytaj poprzednie posty - właśnie o tym gadamy -,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...