Skocz do zawartości

Zablokowane Gra typu Tower Defense


ZyperPL

Rekomendowane odpowiedzi

:mellow: Witam! Jestem tu nowy...

 

Jak każdy chciałbym zrobić własną grę, lecz nie wiem od czego zacząć...

Przeczytałem podstawowe poradniki, umiem trochę angielski czyli umiem podstawowe rzeczy itd. robić w Game Makerze.

Ale jak każdy początkujący chciałbym wiedzieć jak zrobić grę, czyli... czy do zrobienia gry typu defense potrzebne są znajomości języka GML? Czy wogule mam zabierać się za tworzenie gry?

I jakie powinienem przeczytać poradniki, tutoriale itd. aby posiadać wiedzę, która by wystarczyła tylko do zrobienia tej jednej gry defense.

Plz, help me!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek arty na tej stronie,

niezbedne beda podstawowe zeczy takie jak :

uzywanie zmiennych i operacje na nich(to podstawa) konstrukcje if, switch, for, while,

oczywiscie jak petle to i tablice. mozesz o nich poczytac w dokumentacji : https://gmclan.org/index.php?wiki

mysle ze jeszcze kilka prostych gierek na "rozruszanie sie" znajomosc najprzydatniejszych funkcji i mozesz smiało zaczynac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czemu rozróżniacie tak te gry, i pytacie się z osobna jak daną grę zrobić?!

 

każdą grę się robi podobnie, piszemy silnik, dajemy funkcje, grafikę, muzykę i mamy grę :))

 

Najpierw rozpisz sobie co byś chciał w tej grze mieć:

np. chodzenie, strzelanie, skakanie, magia nie wiem :)) nie orientuję się w tego typu grach, i potem zaznacz sobie co potrafisz zrobić, jeżeli nie potrafisz przynajmniej połowy z twojej listy daruj sobie, i weź się za łatwiejsze gry.

 

niezbedne beda podstawowe zeczy takie jak :

 

a może rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdą grę się robi podobnie, piszemy silnik, dajemy funkcje, grafikę, muzykę i mamy grę :))

To jeśli ktoś wali cepem w komputer, to gra będzie tak samo robiona?

 

Grabarz, ja bym twoją wypowiedz uznał bardziej jako spam, niż pomoc...

 

Tutorial który podał gibon wymaga podstawowych rzeczy związanych z GMLem, polecam artykuły które są zamieszczone na stronie głównej GMC. I tak najpierw sam musisz znaleźć to co ci jest potrzebne do pisania jakiejkolwiek gry w GMLu, na początek może spróbuj zaznajomić się ze zmiennymi i podstawowymi funkcjami GMLa.

 

Udanej nauki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waląc cepem w komputer gry nie napiszesz. I nie bierz wszystkie dosłownie.

Gry robi się na tej samej zasadzie i nie ważne czy gta 4, czy mario czy tez CRYSIS po prostu wszystkie gry pisze się w identyczny sposób. KOD/GRAFIKA/MUZYKA

koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waląc cepem w komputer gry nie napiszesz. I nie bierz wszystkie dosłownie.

Gry robi się na tej samej zasadzie i nie ważne czy gta 4, czy mario czy tez CRYSIS po prostu wszystkie gry pisze się w identyczny sposób. KOD/GRAFIKA/MUZYKA

koniec tematu.

Teraz to walnąłeś jak łysy warkoczem o kant kuli.

 

Co ma mario do gier robionych lata,na programach których Ty nigdy nie zobaczysz,przez setke osób w to zaangażowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Dzięki bardzo!

Nie spodziewałem się tylu odpowiedzi, spróbuje jakoś się podszkolić :D

 

Tylko mam pytanie, czy muszę uczyć się GMLu? Czy dobra gra może powstać na przeciąganiu kwadracików myszką? Czy klawiatura musi być? :D

 

PS)

gibon, "na programach których Ty nigdy nie zobaczysz,przez setke osób w to zaangażowanych?"?

Ekhm... Gry robione kilka lat były robione na programach? :P Myślałem, że C++ itd. i kompilator :P Ale łeee tam... Nie ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...