Skocz do zawartości

Maturka Z Infy


zbysheck

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, chlopie, bralem w tamtym roku (jestesmy z tej samej szkoly xD) wiec CI powiem:

Pilnuj arkusza i naklejek, nie pozwol by Ci nauczyciele rzadzili sie naklejkami, bo mi naklejono naklejke innego goscia i byly problemy potem :/ Poza tym to wyglada tak:

Pierwsza czesc, to zadania pisemne, pomieszane z mnostwem matmy, jedyne co "informatyczne" to metoda wykonania zadania - trzeba bylo napisac je w danym jezyku programowania, badz metoda blokowa. druga czesc to zadania w accessie, excelu i wordzie, oraz zadanie w jakims IDE ktore wybierzesz (ja bralem DevCpp bo znalem go od podstaw, a Visual to nie bylo czasu zeby sobie przyswajac obsluge i reszte).

Poza tym radze Ci, juz lepiej brac sama matme rozszerzona, bo maturka z infy to glownie matma rozszerzona, a do opisania algorytmow czy zadan to wlasnie albo jezykiem programowania albo metoda blokowa. Zebym wtedy wiedzial ze to tak wyglada to bym bral matme, serio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jak najszybciej po maturce chcialem zapomniec o calej sprawie xD bo to masakra byla. Generalnie miales tresc zadania i sam musiales sobie wybrac w czym chcesz je wykonac, czy excel czy access, ja na poczatku sie meczylem z accessem ale dalem sobie spokuj i zrobilem w excelu. access to kupa roboty, meczarni, jesli nie znasz jego obslugi. co prawda mozna korzystac z helpa, ale sam help Ci nie pomoze, musialbys w trakcie miec dostep do MSDN xD wiec jesli juz przypadnie CI robic zadanie z operacja na jakiejsc bazie danych w accessie to ucz sie go i to jak najwiecej, bo ja go z lekka olalem i potem wyszlo ze nie moge sie nim obsluzyc. Samej tresci zadan nie pamietam, ale zapewne widziales arkusze z tamtego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też oglądałem te arkusze, przestraszyłem się i wziąłem matmę. Materiał zupełnie inny jak w szkole(a mam klasę o profilu zarządzanie informacją) głównie to z przyczyny ciągłej zmiany nauczycieli. Widzieliście gdzieś żeby w 2 klasie liceum baba kazała rozwiązywać krzyżówki w Wordzie(serio i to na ocenę!). Jeśli masz wiedzę to próbuj jako dodatkowy. Język programowania i ide wybierasz samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tzn matmę też piszę, ale chyba podstawową =/ na infę wybrałem sobie devC++, ale trochę mam stracha. Nie wiem czy dobrze mi pójdzie infa i czy z matma podstawową dostanę się tam gdzie chcę (gdańsk albo toruń). Będę musiał chyba teraz przysiąść nad officem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maturę z roku 2007 jeszcze mam gdzieś skserowaną, jak znajde to ci prześlę jak chcesz.

 

A co do zadań to trzeba napisać program w jednym zadani w pascalu w innym jako listę kroków, ogólnie samo napisanie nie jest trudne. Ale ogólnie jeżeli zrozumiesz o co chodzi w samym zadaniu to już masz 80% wykonania :). Głównie jest tylko programowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...