Skocz do zawartości

Zapisywanie I Odczytywanie


Skovv

Rekomendowane odpowiedzi

PS:Jak coś to w dokumentacji szukałem ale nic tam nie ma...

A w oryginalnym helpie sprawdzałeś?

W helpie jest CAŁY DZIAŁ o zapisywaniu do ini.

Zapisywanie do pliku ini:

GML
ini_open("config.ini");

ini_write_string("GRACZ","nick",string(nick));

ini_write_string("GRACZ","hp",string(hp));

ini_close();

Zwróć uwagę na to, że aby zapisać liczbę do pliku ini, trzeba przerobić ją na string, bo inaczej wychodzą super-duper-ułamki.

Odczytywanie:

GML
ini_open("config.ini");

nick=ini_read_string("GRACZ","nick","bezimienny");

hp=ini_read_real("GRACZ","hp",66);

ini_close();

 

Zapewne zaraz padnie pytanie: "jak to zrobić w mmorpg? :'[ halp".

Robienie konta - gracz wysyła do serwera swoje dane, a serwer, odbierając je, zapisuje je do pliku ini.

Logowanie się do konta - gracz wysyła do serwera nick i hasło, serwer odbiera dane i odczytuje z pliku ini nick i hasło. Jeśli nick nie występuje w bazie, wysyła graczowi informację, że powinien się zarejestrować. Jeśli hasło jest złe, wysyła informację o złym haśle. Jeżeli wszystko gra, gracz gra.

 

Jeśli nie chodzi o mmo, ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kody ale mi chodi o to żeby tworzyło ini

Rozbrajasz mnie, wiesz? Chlopie, przeciez On Ci podal jak na tacy jak tworzyc plik ini (dokladnie jak go wypelnic, bo stworzyc sobie szablon sam musisz recznie).

Twoja wiedza jest ponizej elementarnej, wiec nie powiem Ci: "Radze naucz sie podstaw", bo wogole masz to gdzies, ale powiem: "Rusz tylek do nauki podstaw!", bo cale zycie bedziesz prosil o gotowce, a nikt Ci ich cale zycie dawac nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę i patrzę i widzę że Skovv albo sie z nas nabija albo sobie z nami w kasze ducha bo nie chce mu sie nic robić i liczy na gotowca lub jest też taka możliwość nabijania postów. Nie pochlebiam takiego zachowania. Wynika to z tego gdyż mówi ze szukał w dokumentacji ale w orginalnej jest wszystko wypisane a gmclanowa nie działa i myślał że oszuka... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze szukał w dokumentacji ale w orginalnej jest wszystko wypisane a gmclanowa nie działa i myślał że oszuka...

PS:Jak coś to w dokumentacji szukałem ale nic tam nie ma...

"nic tam nie ma" w sumie można podpiąć pod "nie działa". Widząc tego kolesia myślę, że on naprawdę jest zdolny do takiej głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiesz że nie działa tylko skopiowałeś link bez otwierania <_<

o żal...wziołem strone główną,dokumentacja.Patrze że nie czynna to weszłem na forum i szukałem o ini...Nie było to założyłem temat. O tym Helpie z GM'a nie pomyślałem bo go nigdy nie używałem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...