Skocz do zawartości

DJ Bass's music


Bassmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym więc pochwalić się moją muzą to jedna z nich, jestem początkujący w te klocki, mam nadzieje, że dobrze ocenicie a tu link:

 

https://gmclan.org/up4547_8_DJ_Bass___In_The_Sky.html

 

Jutro wrzucę jeszcze dwa kolejne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie w jakim programie to robie .

hm.... trudno wyczuć bo jest dużo softu, ale strzelam - FL studio ?

 

Niektóre sample smakowite nawet, robią wrażenie jak się wie o niskim stopniu zaawansowania autora. Ale jako całość już gorzej. Dźwięki trochę się gryzą ze sobą i są trochę niedopasowane. Więcej harmonii i techniki – a to przyjdzie z czasem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.... trudno wyczuć bo jest dużo softu, ale strzelam - FL studio ?

 

Niektóre sample smakowite nawet, robią wrażenie jak się wie o niskim stopniu zaawansowania autora. Ale jako całość już gorzej. Dźwięki trochę się gryzą ze sobą i są trochę niedopasowane. Więcej harmonii i techniki – a to przyjdzie z czasem. :)

 

Ten program to Ejay xtreme i Ejay Dance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne w czym robisz. Nie ważne jaki gatunek. Nie ważne w jaki sposób. Muzyka musi być muzyką, a nie układaniem sampli.

0 progresji, stały motyw, stopniowo dodawane są kolejne sample instrumentów, których jest mało. Jeśli robisz trance/club/house, to zwróć uwagę na to, jak rozwija się układ filtrów. Każdy utwór ma punkt kulminacyjny, który znajduje się bliżej środka. W drugim utworze ten środek (o ile można go tak nazwać) jest bardziej na końcu, co powoduje, że oczekujesz jakiegoś wielkiego boom-ka-da-boom, a tu sraty taty, bo utwór się kończy, a na motyw słuchacz nie zwrócił większej uwagi. 0 spójności pod względem brzmień: syntezator jest kompletnie nie zgrany z zniekształconym dźwiękiem (gitary elek.?...). Mało ekspresji, 0 konkretów. Słabe pod względem częstotliwości: basu nie czuć wcale, wyższe tony też jakoś nie fajne, a średnie to brzmią jakby się wzięły wprost z lat 80... Brak padów, widocznego leadu, a najbardziej zdziwił mnie brak efektów: delayów, pogłosów, chorusów... Nie ma także basu, jedynie co to jest sporo zmian w perkusji.

Jeśli już coś wrzucasz to najpierw sporo potrenuj, bo tak to jest, jeśli chodzi o muzykę: najpierw tworzysz dla siebie, żeby się trochę pouczyć, a jak już nabierzesz wprawy to dopiero coś wstawiaj, bo to sensu nie ma. Może pojechałem za ostro, ale serio, jeśli chodzi o muzykę, to najpierw nabierz doświadczenia, potem pokazuj. Na marginesie: przerzuć się chociaż na coś bardziej ambitnego, FL Studio nie byłoby złym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...