Skocz do zawartości

Proponuję stworzyć na forum oficjalne działy t akie jak 39dll i mplay do gier mmo


Paqoo

Rekomendowane odpowiedzi

W ten sposób można by było łatwiej nauczyć się pracować z grami online. Bo na forum jest czasem trudno coś znaleźć. A tak każdy tworzący gry mmo, mógłby zdobyć informacje i się nimi wymieniać z resztą, dużo łatwiej. Co wy na mój pomysł? Można by było zrobić tematy z tutorialami, poradnikami i inne z przykładami oraz takie, gdzie każdy mógłby napisać co chciałby zobaczyć w takim mmo. Wydaje mi się, że byłoby to spore ułatwienie dla wszystkich... Prowadzono by tam ankiety - jaki silnik wybrać, jaki język do obsługi serwera itp.

 

Czekam na odpowiedzi. Może uda nam się jakoś przekonać adminów? :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jest duzo przykladow i artykulow na temat 39dll, jak ktos chce sie nauczyc to i z tego sie nauczy.

A w takim dziale bylby tylko nasyp tematow "Rozpoczely sie prace nad nowym mmo, nie ma nazwy ani fabuly jeszcze, ale widok bedzie z boku, kto pomoze?"

Dam se reke uciac ze tak by bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdzie. Bo wtedy reszta by chciala dzialy dla innych wiekszych silnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po cholerę taki dział Oo ?

Wszystko można znaleźć, a nawet jak nie, to trzeba trochę myśleć samemu.

Ja jakoś zrobiłem sobie engine MMO (ruch, czat, serwer) korzystając jedynie z prostego przykładu ponga na dwóch.

A jak ja to zrobiłem, to taki "dojrzały" osobnik jak ty nie powinien mieć z tym problemu...

 

Poza tym to niby co by było w takim dziale?

Inaczej: ile jest tutoriali/artów/przykładów 39DLL...?

 

Już lepiej zrobić temat, przykleić go i umieszczać w nim linki...

 

Choć z drugiej strony...

Czy tak bardzo by przeszkadzało w "Przykłady, silniki, poradniki" (eh, troszkę inaczej się to nazywa ;P) kilka podforum, niech będzie nawet dla kilku silników...?

 

Tak jak np. Magic: The Gattering...? Jest, ale tak bardzo nikomu nie przeszkadza, że nikt do niego nie wchodzi... :)

Choć wiem, to jest w Valhalli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam bo już wszystko wyjaśnione i kolejne posty nie są już potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A po czym tak stwierdziłeś PsichiX? Ja też chciałbym się wypowiedzieć, proszę następnym razem nie zamykać dniowych wątków.

 

Otóż pomysł wydaje się ciekawy, ale na pewno nie dla konkretnych silników. Można by było stworzyć subfora pokroju obsługa sieci, 3D itd. Tak samo można by było porozbijać forum o webdesignie na osobne podfora php, html, css, javascript

 

Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ranma: No jesli by podzielic to na dzialy dotyczace konkretnych dziedzin a nie silnikow to juz to wyglada bardziej sensownie niz pierwotny pomysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś opinie?

Jestem za :) To dzielenie na subfora przyda się bardzo. Proponuję zrobić takie subfora :

  • 3d
  • Sieciówki
  • 2d widok platformowy
  • 2d widok top-down
No i szłoby wymieniać i wymieniać, albo po prostu zrobić 2d i napisać, żeby zakładając temat umieszczać w "[]" widok, tak jak to jest w przypadku innych języków programowania. Po prostu łatwiej będzie pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za :) To dzielenie na subfora przyda się bardzo. Proponuję zrobić takie subfora :

  • 3d
  • Sieciówki
  • 2d widok platformowy
  • 2d widok top-down
No i szłoby wymieniać i wymieniać, albo po prostu zrobić 2d i napisać, żeby zakładając temat umieszczać w "[]" widok, tak jak to jest w przypadku innych języków programowania. Po prostu łatwiej będzie pomóc.

Lepiej do 2D zrobić pojedyńczy dział. Jestem ZA :)

EDIT: Bo to by było nawet podporządkowane, a nie wszystko w jednym, tak jak powiedział Piczer. I jeszcze zrobić dział "Inne", bo do czego by się wsadzało np. wielowątkowość w GM autorstwa Snake'a? :D Pomysł świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, ciekawe jaki korn, caly czas sie podlizuje adminom.

 

Psihix mowi nie, korn mowi nie, Ranmus mowi tak, korn jest za.

 

CONSPIRATION! czy jak to tam sie pisze

Czy ja mówiłem, że ten pomysł jest zuy? Podaj treść posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił takie działy jak gry 3D albo 3D i silniki mmo albo coś w tym stylu. Pakowano by tam konkretne poważne jakieś zagadnienia. Bo na forum mało co o tym jest. A tak można by było trochę więcej mówić. A nowi użytkownicy nie znający 39dll ani mplaya, czy 3d i tak tam nie będą pisali. Mają swoje działy do gier 2d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobić podfora w silniki i pytania zaawansowanych. Dać tam działy 3D i MMO i posegregować ładnie? Albo zrobić oddzielne fora na to... Sam nie wiem... Myślę, że nie ma co przesadzać że silnik PsychiX'a jest tak dobry że trzeba mu forum zakładać od razu (zrobi się bałagan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 3D i Multiplayer

Ewentualnie jeszcze dział top-down, bo ten też występuje dość często.

 

No to Ranmus - nie czekaj, dziel forum na działy... :P

 

Edit: A może pójdziemy troszkę dalej...

Jakby tak podzielić dział Gotowe gry i programy na kilka działów typu Zręcznościowe, Logiczne, Sportowe, Strrzelanki...?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha. Kto wie :D Ja tam go nie znam z RL to trudno mi powiedzieć... Zawsze to jakieś zadanie do spełnienia :)

 

Tak w ogóle to z okazji świąt i tego pomysłu miło by było jakby mi ktoś odjął chociaż jedno ostrzeżenie, bo ja grzeczny chłopak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...