Skocz do zawartości

PHP nie wpisuje do mysql, a myadmin tak?


Shylios

Rekomendowane odpowiedzi

Ale dawno tutaj nie pisałem :D

 

Więc mam taki problem, wpisuje z poziomu php do bazy danych

    $query="INSERT INTO news (`tytul`,`tresc1`,`tresc2`,`data`) VALUES ('".$_POST['tytul']."','".$_POST['tresc1']."','".$_POST['tresc2']."','".$_POST['data']."')";
    $result=mysql_query($query) or die( mysql_error() );

I wywala mi błąd

Table 'shylios.news' doesn't exist

 

Pomimo że tabela istnieje, i gdy z poziomy phpmyadmin daje to samo tylko że zamiast zmiennych daje jakieś wartości to działa O_O

 

Zaznaczę że połączenie jest dobrze napisane, oraz wszystkie zmienne mają wartość...

 

Czy wiece czemu tak się dzieje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wybrałem bazę, i zmodyfikowałem zapis...

zaraz editne i napisze o co kaman tym razem

 

EDIT:

Mam coś takiego

    $tyt=$_POST['tytul'];
    $txt1=$_POST['tresc1'];
    $txt2=$_POST['tresc2'];
    $data=$_POST['data'];
            $query=mysql_query("INSERT INTO news SET tytul='$tyt';tresc1='$txt1',tresc2='$txt2',data='$data'");
            $result=mysql_query($query) or die(mysql_error()); echo 'News dodany prawidłowo!';

 

A gdy dodaje newsa to dostaje błąd

Query was empty

 

Czy teraz jest bezpieczniej? I o co wreszcie chodzi że nie działa? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

; <-- what the fuck? i dodaj cholerne spacje bo to wygląda jak jedno wielkie gówno, dlatego nie raz kurde trudno znaleść błędy jak ma się złe nawyki. ;s

 

Rób SQL na wzór tego:

INSERT INTO `news` SET `tytul` = 'dsg', `tresc1` = 'dfg', `tresc2` = 'sdfg', `data` = '11:33 - 22/12/2008';

Piczer, gratulacje. ślepy jesteś. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$tyt=$_POST['tytul'];
$txt1=$_POST['tresc1'];
$txt2=$_POST['tresc2'];
$data=$_POST['data'];
$query=mysql_query("INSERT INTO news SET tytul='$tyt';tresc1='$txt1',tresc2='$txt2',data='$data'");
echo ( $query ) ? 'TRUE' : 'FALSE';
// $result=mysql_query($query) or die(mysql_error()); echo 'News dodany prawidłowo!';

 

$result=mysql_query($query) or die(mysql_error()); ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

masz dwa razy mysql_query:

 

$query=mysql_query("INSERT INTO news SET tytul='$tyt';, tresc1='$txt1', tresc2='$txt2', data='$data';");

$result=mysql_query($query) or die(mysql_error()); echo 'News dodany prawidłowo!';

 

$query="INSERT INTO news SET tytul='$tyt';tresc1='$txt1',tresc2='$txt2',data='$data'";
$result=mysql_query($query) or die(mysql_error()); echo 'News dodany prawidłowo!';

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem tą literówke i nic się nie zmieniło,

Racja, dwukrotnie query O_O

 

Zrobiłem jak Ty gnysek mówisz i

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'tresc1='asd',tresc2='asd',data='11:51 - 22/12/2008'' at line 1

 

EDIT:

Zrobiłem aby było bardziej czytelne i

$query="INSERT INTO `news` SET `tytul` = '$tyt', `tresc1` = '$txt1', `tresc2` = '$txt2', `data` = '$data';";
            $result=mysql_query($query) or die(mysql_error()); echo 'News dodany prawidłowo!';

 

Table 'shylios.news' doesn't exist

 

No WFT?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci chciałem powiedzieć parę postów wyżej, ale nie zajarzyłeś. Pomyliłem się, bo poprawiłem na mysql_fetch_row, bo myślałem, że to zapytanie SELECT, skoro tak go piszesz (widocznie uważniej muszę czytać wasze bzdury).

 

UP: Zapytanie jest dobre, coś skopałeś np. w wybieraniu bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam napisane łączenie bazy wraz z obsługą błędów - gdyby baza nie istniała lub się nie udało połączyć wywaliło by błąd...

//Łączenie z MySQL
    $mysql_connect=mysql_connect($mysql_dir,$mysql_login,$mysql_haslo) or die('Nie udało się połączyć z bazą MySQL');
    mysql_select_db($mysql_nazwa,$mysql_connect) or die('Nie udało się wybrać bazy: '.$mysql_nazwa);

A co do tabeli news, właśnie dodaje i usuwam wyniki z poziomy phpmyadmina, i nie ma żadnych błędów ;/

Więc tabela jest, ale apache jej nie widzi? O_O

 

BTW: korzystam z www.db4free.net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

a

 

$sql = "INSERT INTO news SET tytul = 'dsg', tresc1 = 'dfg', tresc2 = 'sdfg', data = '11:33 - 22/12/2008';";
mysql_query($sql);

 

coś da ?

 

ew. spróbuj SELECT i zobacz, czy możesz z tej bazy pobierać dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...